Interaktyvi architektūros pamoka

Meną, kultūrą, paveldą reikia pažinti prisiliečiant prie jo, stebint tiesiogiai. Tik taip galima pajusti nuotaiką, tendencijas, bendrumus, dėsningumus.
Šiauliai smarkiai nukentėję per karus, neturėję stipraus ekonominio, politinio ar kultūrinio centro statuso, mažai gali pasigirti įdomia, stilinga architektūra. Tačiau modernizmo vėjai tarpukaryje šiek tiek užkliudė mūsų miestą. Didelį indėlį miesto planavimui ir statinių projektavimui paliko čia ilgą laiką dirbęs inžinierius, architektūros kūrėjas Vladas Bitė.
Su modernizmo laikotarpio statiniais IV klasių architektūros kurso mokiniai rugsėjo 21 rytą susipažino naudodami naują interaktyvų Šiaulių tarpukario modernizmo architektūros maršrutą savo mobiliuosiuose įrenginiuose. Į savo išmanųjį įrenginį parsisiuntę mobiliąją „CityQuest“ programėlę, sekdami maršruto užuominomis aplankė įdomiausius tarpukario modernizmo architektūros objektus mieste. Programėlėje pateikiamos senosios nuotraukos ir buvę pastatų pavadinimai, nurodomi asmenys, organizacijos, kam jie priklausė, aprašomi architektūriniai sprendimai, pastato kompozicija, įdomesnės architektūrinės detalės. Priėjus prie nurodyto pastato, reikia surasti lipduką su QR kodu, tik jį nuskenavus, programa atskleidžia kito objekto užuominas ir leidžia eiti toliau. Dalis pastatų pasikeitę, tačiau gerai atpažįstami.
Kviečiame išbandyti programėlę: http://cityquest.be/app-debug.apk
Kodas lietuvių kalba: kegoyefute

dsc_79291

dsc_79321

dsc_79361

dsc_79381

dsc_79421

Naktiniai Šiauliai

Tradicinėje miesto šventėje mūsų gimnazijos mokinės dalyvavo gana neįprastoje akcijoje, pavadintoje „Šviesa Šiauliečių rankose“. Jau sutemus mokytojams su mokinėmis teko pakilti ant Šiaulių viešbučio stogo ir fotografuoti jo papėdėje sukviestus miesto mokinius, rankose laikančius ir pagal ritmą judinančius žibintus. Naktinė fotografija smarkiai skiriasi nuo fotografavimo esant geram apšvietimui. Taip pat nuotraukų kokybę įtakojo neįprasta ir nepatogi fototechnikos padėtis. Tačiau aukštai pabuvojusiems ši patirtis patiko ir įsiminė. Akcijoje dalyvavo IV kl mokinė Sandra Šukytė (mok. Andrius Bukis), I kl. mokinė Gabija Grišiūtė (mok. Elida Ignatavičienė) ir būrys I m klasės mergaičių su žibintais.

Aut. Sandra
Aut. Sandra
Aut. Sandra
Aut. Sandra
Aut. Gabija
Aut. Gabija