„Kūrybinė laboratorija“

Balandžio 27 d. Didždvario gimnazijoje vyko technologijų dalyko „Kūrybinė laboratorija“. Mokiniai su mokytojais atvyko iš šešių mokyklų. „Kūrybinėje laboratorijoje“ dalyvavo ir mūsų gimnazijos 8a klasės mokinės Kristina ir Šarūnė bei technologijų mokytoja Ingrida Gumbakienė. Užsiėmimo metu supratome, kad kūrybos procesas turi vykti nuolat ir kaskart būti kitoks, kad nauja – tai užmiršta sena. Išmokome atlikti įdomius darbus naudojant „senas“ technologijų technikas.
1
2
3
4

Respublikinė dailės olimpiada

Balandžio 23-24 dienomis Kauno kolegijos Justino Vienožinskio menų fakultete vyko 2009-2010 mokslo metų mokinių dailės olimpiados trečiasis turas. Į jį vyko trys moksleiviai iš Šiaulių: „Saulėtekio“ gimnazistė Marija Ambrasaitė, Roberta Valytė iš Juliaus Janonio gimnazijos ir Tomas Sirusas, mūsų gimnazijos atstovas. Per dvi dienas moksleiviai pristatė savo kūrinius menininkams – komisijos nariams, piešė duota tema, taip pat turėo galimybę susipažinti su kolegijos veikla, aplankyti spektaklį, stebėti kono filmus, šėlti vakaronėje, bendrauti su meną mėgstančiais bendraamžiais.

Tomo darbas, pristatantis tris Kauno Meno mokykos meninkus, pateiktas knygų forma, susilaukė susidomėjimo ir daug komplimentų ne tik iš mokinių ir jų mokytojų, bet ir iš vertinimo komisijos narių, menininkų. Moksleiviai grįžo pavargę, bet pasisėmę naujų idėjų, kupini kūrybinio įkvėpimo.

Kauno kolegijos Justino Vienožinskio menų fakulteto I rūmai
Kauno kolegijos Justino Vienožinskio menų fakulteto I rūmai
Roberta, Marija ir Tomas
Roberta, Marija ir Tomas
Tomo darbas „3x3“
Tomo darbas „3x3“

Abiturientų keramikos darbai

Gimnazijos I aukšto vitrinos pasipuošė abiturientų keramikos darbais. Lipdiniai yra įvairaus formato, puošti įrėžtais, įspaustais, klijuotais ornamentais bei gausiai spalvinti glazūromis. Daugeliui abiturientų glazūravimas buvo nauja neišbandyta technika. Glazūros cheminė sudėtis artima stiklo sudėčiai, o spalva priklauso nuo pigmentų ir oksidų esančių glazūroje. Pirmą kartą molio lipdinys degamas 880 laipsnių temperatūroje, glazūruojamas ir degamas antrą kartą 950-998 laipsnių temperatūroje. Tik tuomet tampa žvilgantis ir spalvotas. Abiturientų kūrybiniams darbams vadovavo dailės mokytoja Elida Ignatavičienė.
Darbai eksponuojami nuo 2010 balandžio 16 dienos.

Kamilė Gulbickaitė
Kamilė Gulbickaitė
Lina Musteikytė
Lina Musteikytė

Paroda iš Rėkyvos

Mūsų gimnazijoje eksponuojami Rėkyvos pagrindinės mokyklos mokinių kūrybiniai darbai. Darbai atlikti gratažo, aplikavimo, popieriaus pjaustymo, mišriomis technikomis. Mokinių darbams vadovavo dailės mokytoja Rasa Linkevičienė. Ekspozicija atidaryta 2010 balandžio 14 dieną.
Taip pat mūsų gimnazistų piešiniai puošia rėkyviečių mokyklą.

Rėkyvos pagr. mokyklos mokynių paroda
Rėkyvos pagr. mokyklos mokinių darbų paroda

Geriausios balandžio abstrakcijos

Abstrakti dailė – tai dailė, kuri nevaizduoja nieko, bedaiktė dailė. Abstrakcionizmas išpopulirėjo XX amžiuje. Jo pradidnikas buvo rusų dailininkas Vasilijus Kandinskis.
II klasių gimnazistai bandė kurti abstrakcijas. Jums pristatomi geriausi darbai.

Erika Bagdonaitė IIm
Erika Bagdonaitė IIm
Daiva Rubašiūtė IIb
Daiva Rubašiūtė IIb
Viktorija Dagytė IIb
Viktorija Dagytė IIb
Gabrielė Dominauskaitė IIb
Gabrielė Dominauskaitė IIm

Fotokonkursas „TĖVAS“

Šiemet pasaulinė Tėvo diena bus minima 100-ąjį kartą. Mūsų mokykla organizuoja 15 -19 metų mokinių  fotografijų konkursą. Jis skirtas Tėvo dienai paminėti.
Įvairiose šalyse Tėvo diena švenčiama labai įvairiai ir skirtingu metu. Lietuvoje ją minime pirmąjį birželio savaitgalį.

Nusifotografuok su savo tėvu, ar žmogumi, kurį gali vadinti tėvu, skaitmeninę nuotrauką perduok savo mokytojui, kuris ją įkels į konkursui skirtą langą. Už labiausiai patikusias nuotraukas galės balsuoti visi lankytojai.
Konkurso adresas www.daukantas.lt/fotok/

Plakatų paroda

2010 balandžio 6 dieną gimnazijos II aukšto koridoriuje atidaryta I klasių gimnazistų plakatų ekologine tema paroda. Aplikacijos technika sukurtuose plakatuose mokiniai kviečia tausoti gamtą ir jos išteklius, taupyti energiją bei sveikai maitintis.

Ekspozicija
Ekspozicija

Mokytojai ne tik moko, bet ir mokosi

Mūsų gimnazijoje per moksleivių pavasario atostogas  lopšelių-darželių pedagogai, dailės ir technologijų mokytojai gilino žinias ir tobulino įgūdžius keramikos srityje. Pedagogai lipdė iš spalvoto molio, mokėsi dekoruoti angobu, išlieti gipsines formas. Nors per 6 valandų seminarą laiko pakako nulipdyti tik mažus darbelius, mokytojai juos parsinešė į savo mokyklas, kad pagal pavyzdžius galėtų mokyti ugdytinius. Seminarą vedė dailės mokytoja E. Ignatavičienė.

Akimirka iš seminaro
Akimirka iš seminaro
Puodynėlė beveik baigta
Puodynėlė beveik baigta
Spalvoto molio belaukiant
Spalvoto molio belaukiant

Ar moki paruošti stalą šventėms?

Turizmo ir mitybos I pusmečio technologijų pamokose III klasių gimnazistės sužinojo daug naujo apie turizmą, o šį pusmetį gilinasi į mitybos technologijų paslaptis. Pirmasis projektas, kuri mergaitės atliko „Šventinis stalų serviravimas“. Pamokų metu mokinės ne tik rinko medžiagą apie stalų serviravimą, etiketą, stalų dekorą, ją sistemino, pristatė, bet ir pritaikė surinktą informaciją atliekant praktinį darbą.

serviravimas-1

serviravimas-2

serviravimas-3

serviravimas-4

Mergaites moko technologijų mokytoja Ingrida Gumbakienė. Nuotraukos mokytojos.