Popietė skirta keramikai

Lapkričio 19 dieną po pamokų mūsų gimnazijoje viešėjo Šiaulių „Juventos“ pagrindinės mokyklos šeštokai. Susipažnę su gimnazija, apžiūrėję parodas, muziejaus vitrinas, susėdo susipažinti su senąja baltų keramika ir ją puošusiais ornamentais. Vėliau mielai į rankas ėmė molį ir patys lipdė nedidelius dubenėlius, puodelius, juos dekoravo simboliniais ženklais. Kai lipdiniai buvo baigti ir išdėlioti džiūvimui, daug emocijų svečiams suteikė dėlionės ir žaidimai su interaktyvia lenta Smart. Jau temstant mokiniai iščiauškėjo į namus, nekantraudami teiravosi, kada jų lipdiniai bus išdegti – svečiai ruošiasi „Gerumo savaitės“ renginių metu parduoti kūrinėliu, o surinktus pinigus paaukoti.

Sėkmės kūryboje ir geruose darbuose!

1.11-19
2.11-19
3.11-19

Respublikinis konkursas „Mes – gamtos vaikai“

1840 lapkričio 14 gimė iškilus Prancūzijos tapytojas Klodas Monė, kurio darbo pavadinimas „Įspūdis. Saulėtekis“  įtakojo meno srovės impresionizmo pavadinimo kilmę.  Minint šio menininko jubiliejų lapkričio 15 dieną Šiaulių Kultūros centro fojė atidaryta respublikinio mokinių tapybos ir tekstilės darbų konkurso „Mes – gamtos vaikai“ paroda. Konkursą ir parodas organizavo mūsų gimnazija. Konkursui pateikta apie 300 kūrinių iš Vilniaus, Ukmergės, Šilalės, Jurbarko, Telšių, Plungės, Panevėžio, Mažeikių, Marijampolės, Kelmės, Šiaulių miestų ir rajonų, todėl kūriniai eksponuojami ne tik Kultūros centre, bet trys ekspozicijos veikia Simono Daukanto gimnazijos erdvėse. Mokinių darbuose atsispindi gamtos nuotaikos, spalvos, nuolatinė kaita, trapumas  ir amžinumas.

Parodos atidarymo metu buvo paskelbti ir apdovanoti konkurso laureatai. Sveikiname dalyvius ir nugalėtojus!

Daugiau informacijos http://www.daukantas.lt/mone/

02

03

Susitikimas su Ričardu Jakučiu.

Šiaulių Kultūros centro galerijoje „Laiptai“ III-IV klasių mokiniai lapkričio 9 dienos popietę susitiko su galerijos specialistu, publicistu, eseistu ir puikiu meno žinovu Ričardu Jakučiu. Kaip meno kolekcionieriaus mokiniams pasakojo apie paveikslų kainas, meno rinkas, apie gebėjimą atskirti vertingą meno kūrinį nuo kičo. Taip pat pristatė galerijoje tik prieš kelias dienas atidarytą įdomią ir originalią dailės parodą „Draugystės kūriniai“. Joje darbus eksponuoja lietuvių išeivijos dailininkas Ž. Mikšys ir jo bendramintis, kūrinių bendraautorius R. D Mordmuller. Mokiniai sužinojo, kad Ž. Mikšys yra griežtų linijų menininkas, o R. D Mordmuller, atvirkščiai – vaizduoja nuolatinį judesį, sukimąsi, kaitą. Gyvendami skirtinguose miestuose (Paryžiuje ir Bremene), dailininkai kuria grafkos darbus – vienas pradėjęs, siunčia kitam, antrasis įdėjęs savo indėlį parsiunčia atgal, taip kuriami darbai, kol rezultatai tenkina abu dailininkus. Šioje parodoje eksponuojami šio dueto grafikos lakštai.

Mokiniai su R. Jakučiu
Mokiniai su R. Jakučiu
Galerijos trečiajame aukšte
Galerijos trečiajame aukšte