Advento pradžia

2013 m. lapkričio 28 dienos vakarą, mūsų gimnazijoje buvo galima ne tik išvysti tautiškai pasipuošusių mokinių, mokytojų, bet taip pat ir išgirsti lietuviškų tarmių. Etnokultūrinę vakaronę pagyvino svečiai: žemaičiai iš Kretingos Simono Daukanto pagrindinės mokyklos ir aukštaičiai iš Rėkyvos progimnazijos.
Advento vainiko idėja pas mus atkeliavo iš Vakarų, tačiau ji nė kiek nesikerta su mūsų tradicijomis bei papročiais. Apskritai vainiko forma simbolizuoja saulę, gamtos pilnatvę, optimizmą. Neatsiejama Advento vainiko dalis — žvakių deginimas. Jos uždegamos vakarais, po darbų susirinkus visai šeimai. Žvakių liepsnos šiluma kuria ypatingą nuotaiką ir primena, kiek savaičių liko iki Kalėdų. Vainiko pagrindas gali būti iš įvairios žaliavos: eglės ar pušies šakelių, šieno, floristinės kempinės. Kartais vainikui panaudojamos net įdomesnės formos medžio šakelės. Pirmiausia iš kartono, laikraščių, vielutės ir kt. padarome vainiko karkasą (20-40 cm skersmens). Jį apdėkite šienu ir glaudžiai apvyniokite tvirtu siūlu. Tai darykite laikrodžio rodyklės kryptimi, simbolizuojant gyvenimą, kuris sukasi ratu, be pradžios ir pabaigos. (Galima ant šieno pagrindo vielutėmis pririšti arba priklijuoti lipnia juostele spygliuočių šakeles taip, kad jos uždengtų rišimo vietą.) Galiausiai vainiką papuoškite. Smulkesnes, lengvesnes detales priklijuokite, o stambesnes, tvirtinkite smeigėmis.
Technologijų mokytojos Ingridos Gumbakienės vadovaujamos trečiokės mokė visas komandas pasigaminti Advento vainiką, kuris simbolizuoja keturis metų laikus. Vakaronės dalyviams labai patiko, kad vainikai buvo autentiški – pagaminti iš natūralių priemonių: surišti iš šiaudų ir papuošti džiovintomis gėlėmis, lapeliais, kankorėžiais. Kiekviena komanda pasigamintąjį Advento vainiką išsivežė į savo mokyklą.

Dirbame, plušame
Dirbame, plušame
Advento vainikai
Advento vainikai

Respublikinis konkursas ir paroda

Šiais metais minėdami iškilaus švietėjo, istoriko ir tautinio atgimimo ideologo Simono Daukanto 220-ąsias gimimo metines atsigręžiame į jo nuveiktus darbus, gilinamės į kultūrinį, rašytinį palikimą. Šia proga mūsų gimnazija pakvietė Lietuvos moksleivius prisiminti , nagrinėti ir piešiniuose perteikti tai, kuo mums S. Daukantas yra reikšmingas, brangus, pažvelgti į svarbiausius jo kūrinius, veiklos aspektus, gyvenimo momentus ir meninėmis priemonėmis atvaizduoti. Į paskelbtą miniatiūrų konkursą „Iliustruoju ir improvizuoju Simoną Daukantą“ atsiliepė mokiniai iš įvairių Lietuvos vietų – nuo Mažeikių iki Marijampolės, nuo Tytuvėnų iki Kaišiadorių ir Vilniaus. Konkursui kūrinius pateikė virš 100 mokinių iš 13 įvairių ugdymo įstaigų. Miniatiūros sukurtos tapybos, piešimo, spausdintos grafikos technikomis, taip pat yra popierius karpinių ir pjaustinių. Kūriniuose atsispindi tokie S. Daukanto gyvenimo epizodai, kaip valstietiška prigimtis, sąsajos su mišku, mokslai Vilniuje, pažadas rašyti tik lietuviškai. Daugelyje miniatiūrų sutinkami S. Daukanto kūrinio „Būdas senovės lietuvių, kalnėnų ir žemaičių“ motyvai: galinga, fatališka gamta, darbštūs žmonės, lietuvių liaudies meno ir tautosakos motyvai. Mokinių kūrinių pavadinimai, tokie kaip „Biesas žmogų apgavęs nespravedlyvai, nieko negavo“, „Paskuoją naktį tos šventės degino tuos šėtrus ir linksmindamos per ugnį šokinėjo…“, „Geruose darbuose ir angelai padeda“, „Po malūno sparnais žemaitiškais rokavosi…“ byloja apie S. Daukanto kūrybos ir jo laikmečio pajautimą, tautinės savimonės puoselėjimą.
Konkurso dalyvių darbus dvejose 12-15 ir 16-18 metų grupėse vertino menininkai ir Šiaulių universiteto Menų fakulteto dėstytojai doc. Petras Rakštikas ir doc. Irena Ambrazienė. Jie akcentavo, kad daugelis mokinių darbų pasižymi kruopštumu, sudėtingu siužetu, personažų charakterių įvairove. Kiekvienoje amžiaus grupėje išrinkti trys geriausi darbai, kuriems skirtos 1-3 vietos ir po du darbus, kurių autoriams skirtos paskatinamos nominacijos. Laureatų diplomai ir padėkos išdalinti Marijampolės, Gruzdžių, Tytuvėnų. Mažeikių, Šiaulių mokiniams. Ypatingą prizą įsteigė konkurso rėmėjai parduotuvės Skizze kolektyvas, o parodos atidarymo dalyvius saldžiu prizu vaišino kepyklėlė Kavakuki.
Geriausių konkurso darbų paroda nuo lapkričio 28 iki gruodžio 15 dienos eksponuojama Šiaulių universiteto bibliotekoje.

2013-11-28_16-14-13_1000d_d_resize
2013-11-28_16-27-44_1000d_d_resize

2013-11-28_15-54-21_1000d_d_resize

Mūsų gimnazistės Dovilė Jurkutė ir Vilmantė Daugėlaitė apdovanotas konkurso padėkomis. Sveikiname ir dėkojame!