Sveikiname laureatę

Šie 2014 metai skirti K. Donelaičio 300 gimimo metinėms pažymėti. Šia proga Vilniaus Žirmūnų gimnazija organizavo respublikinį integruotą dailės ir technologijų konkursą „Margas gyvenimo ratas“. Mūsų gimnazija konkursui pateikė tris dailės ir vieną technologijų darbus. Tai Monikos Pervazaitės akvarelė, Paulinos Valiulytės spalvotas piešinys, Godos Dainoros Butkutės gušu tapytas darbas ir Gabrielės Plekavičiūtės veltinis. Malonu pasidžiaugti, kad G. D. Butkutės kūrinėlis laimėjo II vietą.
Sveikiname Godą Dainorą ir linkime kūrybinės sėkmės.

Visą parodos katalogą galite pažiūrėti čia.

Aut. Goda Dainora Butkutė
Aut. Goda Dainora Butkutė
Konkurso rengėjų padėka
Konkurso rengėjų padėka

Pamokos ne mokykloje

Trečių klasių dailės dalyką besimokantys mokiniai žmogaus veido ir kūno piešimo subtilybių mokėsi Šiaulių apskrities Povilo Višinskio bibliotekos Meno ir muzikos skyriuje. Gausybė žmogaus anatomijos atlasų, piešimo žinynų ir vadovėlių vaizdžiai ir suprantamai atskleidžia visas smulkmenas kaip taisyklingai pavaizduoti kūno detales, veido fragmentus. Išmaniųjų telefonų, fotoaparatų pagalba reikiamas piešimo instrukcijas mokiniai užfiksavo ir panaudos piešimo pamokose.
Bibliotekoje veikiančios Šiaulių Gegužių progimnazijos kuriančių mokytojų ir garsios dailininkės, knygų iliustratorės iš Vilniaus Sigutės Ach parodos gimnazistams suteikė gerų emocijų, nors tai buvo vėlyvas laikas.
01
02

03

05

Mokytojų paroda „Mozaika“
Mokytojų paroda „Mozaika“
Sigutės Ach darbai
Sigutės Ach darbai

Stiklo plastikos paroda „Sparnai“

Daugybė nebenaudojamo ir nereikalingo stiklo keliauja į perdirbimą ar tiesiog išmetama. Panaudodami skaidrų lakštinį stiklą ir sudaužytus spalvotus butelius trečių klasių mokiniai sukūrė vitražų kompozicijas, kurias pavadino „Sparnai“. Tai skaidrūs, iš pažiūros lengvi, šviesoje švytintis žaliomis, rudomis ir mėlynomis spalvomis kūriniai eksponuojami mokytojų kambaryje ir gimnazijos bibliotekoje. Stiklo sukepimo technika darbai kuriami komponuojant spalvoto stiklo gabaliukus ant skaidraus pagrindo, vėliau ruošinys kaitinimas degimo krosnelėje. Priklausomai nuo siekiamo rezultato lydyti galima taip, kad spalvotas stiklas su skaidriu pagrindo stiklu susilydytų visiškai, nepalikdamas grublėtumo, bet galima temperatūrą palaikyti tik tokią, kad stiklai sukibtų vienas su kitu, bet akivaizdžiai matytųsi spalvoto stiklo reljefas. Stovelius mokiniai lipdė iš molio arba naudojo medį.
Ekspozicijos veikia nuo 2014 sausio 24 dienos.

Apie parodą rašo naujienų portalas etaplius.lt.

3
1
4

Gėlės šaltyje

Nors už lango žiema, šaltis gelia rankas ir veidą, keraminėms gėlėms pražysti tai netrukdo. Pirmo aukšto vitrinose eksponuojamos II klasių mokinių lėkštės-gėlės. Ekspozicija veikia nuo 2014 sausio 24 dienos.
lekstes

Vizualiojo meno erdvė

Gimnazijos ketvirtajame aukšte formuojasi vizualiojo meno erdvė. Šalia neseniai išeksponuotų abstrakčių tapybos darbų iškabinti 2013 metų dailės brandos egzamino mokinių kūrybiniai darbai, sukurti tapybos, grafikos, piešimo technikomis.
4-a

Platus popierius naudojimas

II a. koridoriuje atidaryta trečių klasių mokinių popieriaus karpinių paroda „Pasaulio medis“. Popieriaus karpiniai sena technika, sėkmingai gyvavusi Rytų šalyse ir Lietuvoje. Lietuvės moterys popieriaus karpiniais puošdavo lentynas, lempų gaubtus. Mokinių kūriniuose atsispindi senas lietuviškas ornamentas — gyvybės arba pasaulio medis, simbolizuojantis uždarą gyvenimo ciklą, metų laikų kaitą.
darbai eksponuojami nuo 2014 m. sausio 10 d.
karp