Akcija „Tūkstantis piešinių Lietuvai“

Kartu su Šiaulių miesto mokiniais mūsų mokykos atstovai Kamilė, Eglė, Daumantė, Lina, Tomas ir Simona kovo 17 dieną Šiaulių arenojo dėliojo Lietuvos žemėlapį. Į bendrą piešinį įsiliejo ir mūsų mokyklos mokinių nutapyti piešiniai.
LietuvaČia yra rytų Lietuva

Paroda „Velykų rytą visa pražydo“

Šiaulių „Aušros“ muziejaus Aušros alėjos rūmuose 2009 metų kovo 5 dieną atidaryta pavasariu ir artėjančiomis šventėmis kvepianti paroda. Jei trūksta idėjų velykinių margučių marginimui, stalo ir namų dekoravimui, čia jų tikrai pasisemsite. Parodoje pristatomi eksponatai ne tik iš muziejaus fondų, bet ir Šiaulių universiteto studentų floristikos darbai.
Daugiau informacijos http://ausrosmuziejus.aleja2.lt/Parodos

paroda
Su artėjančiu pavasariu!

Namų darbai muziejuje

Mokiniai pamokoms informacijos ieško vadovėliuose, žinynuose, žemėlapiuose, internete. Čia pateikta išsami, sugrupuota, iliustruota informacija. Bet ką daryti, jei nori susipažinti su autentišku, originaliu daiktu, medžiaga ar objektu?  Ieškoti gamtoje, namuose, pas draugus, giminaičius, parduotuvėje.
11 klasių dailės A kurso mokiniai, ruošdami namų darbą apie lietuvių laiudies meną, autentiškų daiktų rado muziejuje. Šiaulių „Aušros“ muziejaus Aušros alėjos rūmuose pateikiama išsami informacija apie Lietuvos  meną, pradedant piliakalnių archiologiniais radiniais ir baigiant XX amžiaus tautodaile.
Nėra nieko geriau, kaip praeities meną ir kultūrą pažinti muziejuose, o šiandienos – parodų salėse. Tik mokiniai apgailestauja, kad toks pažinimo kelias kainuoja – reikia pirkti lankytojo bilietą…

Kviečiame susipažinti su darbų ištraukomis.

Mokinių fotografijų konkursas „Istorijos liudininkai“

Baigėsi 2009 m. sausio viduryje prasidėjęs respublikinis mokinių fotografijų konkursas „Istorijos liudininkai“, kurį organizavo mūsų mokykla. Iš viso gauta per 60 mokinių darbų iš daugiau nei dešimties mokyklų. Laureatų apdovanojimo šventė ir parodos atidarymas – kovo 9 dieną.
Laureatai 12-15 metų grupėje:
I vieta
I. Medžiaušis, Kupiškis
II vieta G. Pocevičiūtė, Šiaulių „Saulėtekio“ vid. m.
III vieta G. Čepulytė, Šiaulių „Saulėtekio“ vid. m., A. Mickytė, Kupiškis, U. Liaudanskaitė, Kupiškis, G. Vingraitė, Šiaulių Rėkyvos pagr. m.
Laureatai 16-18 metų grupėje:
I vieta
J. Bučinskaitė, Zarasai
II vieta V. Grigorjevaitė, Šiaulių S. Daukanto vid. m.
III vieta A. Čepulytė, Šiaulių Didždvario gimnazija, I. Pervazaitė ir A. Šliauterytė, Šiaulių S. Daukanto vid. m., G. Alijošiūtė, Šiaulių Universiteto gimnazija.
SI. Medžiaušis, Kupiškisveikiname nugalėtojus!

J. Bučinskaitė, Zarasai