Abiturientai iliustrauoja Simono Daukanto kūrybą

Mūsų gimnazija pavadinta 19 amžiaus istoriko, švietėjo ir rašytojo Simono Daukanto vardu. Jo literatūrinė kūryba pasižymi Lietuvos istorijos, gamtos ir žmonių išaukštinimu, turtinga ir vaizdžia kalba. Abiturientai, skaitydami jo romantizmo kupiną kūrinį „Būdas senovės lietuvių, kalnėnų ir žemaičių“, susidūrė su daugybe mums jau nesuprantamų ir nenaudojamų žodžių, tačiau nesunku buvo suvokti aprašomų Lietuvos girių didybę, žmonių darbštumą, trobesių puikumą. Pagal šį kūrinį gimnazistai sukūrė tapybos darbų seriją, kuri nuosekliai iliustruoja šio didingo kūrinio fragmentus. Tapybos darbų apatinėje dalyje moksleiviai užrašė S. Daukanto kūrinio citatas. Paroda atidaryta gimnazijos 18-ojo ir S. Daukanto 219-ojo gimtadienių išvakarėse – 2011 spalio 25 dieną II a. koridoriuje.  redag1_autocollage_8_images
redag2_autocollage_8_images

Parodos fragmentai

Paroda „Papuošalai“

Papuošalas – meno dirbinys, skirtas pasipuošimui, pagražinimui. Jais puošiamasi dalyvaujant visuomenės gyvenime, renginiuose, šventėse, norint susikurti tam tikrą įvaizdį, pasigražinti.
Nuo 2011 spalio 4 dienos mokyklos skaitykloje eksponuojami įvairaus amžiaus gimnazistų sukurti darbai. Ši mokinių kūrybinių darbų paroda skirta mokytojų dienai. Mokinių kūrybiniams darbams vadovavo technologijų mokytoja I. Gumbakienė.

01
02

Žemės menas „ant sienos“

Ant Lenkijos-Ukrainos sienos „užplaukė“ dvi žuvys. Toks vaizdas matosi nuo 2011 pavasario, kuomet Lenkijos menininkas Jarosław Koziara abipus Šengeno sienos suarė ir medingais augalais užsėjo didžiulių žuvų kontūrus. Tai įspūdingiausias tarptautinio žemės meno festivalio darbas. Plačiau apie festivalį ir menininkus oficialiame festivalio puslapyje.

Menininko iš Lenkijos darbas
Menininko iš Lenkijos darbas

Tuo metu, kai Jarosław Koziara grožėjosi ryškėjančiais žuvų kontūrais, mūsų gimnazistai Šiauliuose taip pat kūrė žemės meno kūrinius. Pasak mokinių, tai buvo smagus procesas. Jo rezultatai užfiksuoti nuotraukose, kviečiame pasigrožėti.

Aut. E. Berezinaitė
Aut. E. Berezinaitė

Aut. E. Pečkaitytė
Aut. E. Pečkaitytė

Aut. K. Kovaliovas
Aut. K. Kovaliovas

Aut. D. Laurinavičius
Aut. D. Laurinavičius

Aut. R. Klopovaitė ir K. Gruzdas
Aut. R. Klopovaitė ir K. Gruzdas

Aut. S. Andrijauskaitė ir A. Jackutė
Aut. S. Andrijauskaitė ir A. Jackutė
Aut. R. Dovydaitytė
Aut. R. Dovydaitytė