Paroda Rėkyvoje

Šiaulių kultūros centro Rėkyvos skyriuje 2012 m. kovo – balandžio mėn. eksponuojami mūsų gimnazijos moksleivių kūrybiniai darbai „Margutis“.  Šie darbai atlikti simegrafijos ir karpinių technikomis yra originalūs, su aiškiu, konstruktyviu ornamentu, nuteikiantys artėjančioms šventėms.
01
naujas-aplankas_autocollage_8_images-i

Tautinės spalvos gimnazisčių rankomis

Šiemet mūsų gimnazijos mišrus choras „Mes galim“, buvo pakviestas dalyvauti miesto bendruomenės valstybinių švenčių minėjimuose: vasario 16-osios, kovo 11-osios. Mūsų choristus trispalviais megztais šalikais papuošė gimnazijos būrelio „Jaunoji šeimininkė“ narės ir technologijų mokytoja Ingrida Gumbakienė.
101_4852
101_4847
101_4850

Geometrija tekstilėje

2012 m. kovo mėn. 23 d. mūsų gimnazijoje vyko Tarptautinė moksleivių matematikos, informacinių technologijų ir ekonomikos projektinių darbų konferencija. Konferencijoje buvo eksponuotas stendinis pranešimas „Geometriniai ornamentai tekstilėje“, kurį paruošė Im klasės mokinės Ugnė Bulavaitė ir Benita Ušinskaitė,

Im ir Ia klasių mokiniai per technologijų pamokas kūrė projektinį darbą „Geometriniai ornamentai tekstilėje“. Buvo panaudojamos žinios, įgytos matematikos ir dailės pamokose, o šio projekto metu sukauptos žinios bus pritaikytos braižybos pamokose. Atrodytų gana skirtingos pamokos matematika ir technologijos, bet jos labai glaudžiai susijusios.

Mokiniai technologijų pamokų metu, panaudodami geometrines figūras – kvadratus, stačiakampius, trikampius, apskritimus suprojektavo ornamentą modulį. Pirmiausia būsimojo darbelio eskizas nupiešiamas ant popieriaus lapo. Lape išdėstome geometrines figūrėles kaip norime, kaip mums gražiau ar įdomiau. Ornamentas smulkus ar stambus, kokių spalvų audinius naudosime priklauso nuo mūsų fantazijos bei norų. Naudojant braižybos įrankius, padaromas labai tikslus darbo projektas. Tai gali būti ir griežtos kompozicijos darbas – simetriškas ornamentas, bet gali būti naudojama ir laisva kompozicija – asimetriškas ornamentas. Vėliau šį ornamento modulį (įvairiai sukiodami ir komponuodami) perbraižome dar tris kartus. Taip buvo sukurta originali geometrinių ornamentų kompozicija, kurią padidinome ir perkėlėme ant putplasčio (ši medžiaga naudojama statybose namams šiltinti). Naudodami įvairiaspalvius audinius ir kanceliarinį peiliuką sukūrėme darbelį, panašų į skiautinį.

Mokinėms stendinį pranešimą padėjo paruošti technologijų mokytoja Ingrida Gumbakienė.
n_2012-03-23_09-33-16_5d_i
n_2012-03-23_11-22-03_350d_m
naujas-aplankas_autocollage_7_images-ii

Aplinkos švara prasideda nuo vandens

Europos Komisija, atsižvelgdama į tai, kad vandens ištekliai eikvojami pernelyg intensyviai, ir ragindama visuomenę keisti vandens vartojimo įpročius bei diegti jį tausojančias technologijas, 2012 metus paskelbė Europos vandens metais.
Lietuvos vandens tiekėjų asociacija, Lietuvos jaunųjų gamtininkų centras, Šiaulių miesto savivaldybės švietimo skyrius ir UAB „Šiaulių vandenys“ organizavo moksleivių medalio projekto konkursą „VANDENS METAI – 2012“.
2102 kovo 22 dieną UAB „Šiaulių vandenys“ vyko šio konkurso laureatų apdovanojimas. Džiugu, kad dvi mūsų gimnazistės tapo šio konkurso laureatėmis: Karolina Burbaitė užėmė III-ąją vietą, o Viktorija Dagytė II-ąją vietą. Nugalėtojos apdovanotos vertingais įmonės prizais: užrašų knygelėmis, puodeliais, stiklinaitėmis, kuprinėmis bei 50 ir 100 Lt vertės dovanų čekiais apsipirkti Žiburio knygyne.
Sveikiname nugalėtojas ir dėkojame už kruopštumą ir išmonę.

Medalio projektas. Aut. K. Burbaitė
Medalio projektas. Aut. K. Burbaitė
Medalio projektas. Aut. V. Dagytė
Medalio projektas. Aut. V. Dagytė

vanduo-konkursas-1
vanduo-konkursas-2
vanduo-konkursas-3

Projektinių darbų paroda žiemai besibaigiant

Mokyklos skaitykloje vasario 20 d. – kovo 5 d. vyko mokinių kūrybinių darbų paroda „Žiema, žiema, bėk iš kiemo…“. I klasių mokiniai pristatė savo projektinius darbus „Eglutė“, jiems vadovavo technologijų mokytoja I. Gumbakienė.
2012-02-24_10-29-43_30d
2012-02-24_10-28-44_30d
2012-02-24_10-29-18_30d
2012-02-24_10-30-15_30d