Ketvirtoji dailės ir technologijų savaitės diena

Dailės užsiėmimą vedė dailininkas, tekstų autorius, kuriantis nuostabias knygeles vaikams Dainius Šukys. Kūrėjas pasakojo apie savo kasdienę kūrybinę veiklą, studijas ir savarankišką tobulėjimą. Netrukus pasirodys šeštoji jo knyga vaikams. Jo knygos perkamos Prancūzijoje, Latvijoje. Jakutams patinka jo kūryba, todėl tenka piešti šiaurės elnius, nors autoriui malonesni tokie personažai, kaip karvė, ežys, kiškis. Dailininkas eskizuoja ant popieriaus, tačiau visas spalvinimas vyksta kompiuterio pagalba. Moksleiviai buvo sužavėti kompiuterinių programų ir įrankių valdymu. 12 valandų per dieną prie kompiuterio praleidžiantis autorius, sakė, tekstus kartais net sapnuojantis. Todėl šalia lovos laiko rašiklį ir popierių.

dsc_8471 dsc_8486

Trečioji dailės ir technologijų savaitės diena

Šį kartą gimnazistus ir mokytojus degustuoti desertų per ilgąsias pertraukas kvietė ketvirtokai. Paprastas receptas, šaltas gaminimo būdas, o rezultatas nuteikia maloniai.

dsc_8421 dsc_8423 dsc_8427 dsc_8429Gimnazijos skaitykloje šventinę nuotaiką sukelia pirmokių merginų siuvinėjimo technika dekoruoti žibintai.

dsc_8286 dsc_8287 dsc_8289 dsc_8291 dsc_8441 dsc_8444 dsc_8448_01 dsc_8451 dsc_8454

Dailės ir technologijų savaitė. Antroji diena

dsc_8357_01Per pirmąją pietų pertrauką į technologijų kabinetą visus viliojo maisto kvapai. Gimnazistės vaišino savo ruoštais užkandžiais, džiovintų obuolių ir kmynų gėrimu. Užkandžiai labai estetiškai pateikti, įmantrūs ir gurmaniški, todėl nepaliko jiems abejingų.

dsc_8345 dsc_8351_01 dsc_8355_01Antroji pietų pertrauka paženklinta Smiltės, Gabijos ir Aritos kūryba. Merginos tapo, piešia, kuria tekstus. Jų kūryba labai skirtinga, Smiltė eksponuoja animalistines akvareles, Gabija gilinasi į egzistencijos prasmę, moksleivišką būtį. Arita po kiekvienu piešiniu rašo gana įdomius ir taiklius tekstus. Jos piešiniai kuriami įvairių dalykų pamokose, be šmaikštaus paaiškinimo siurrealistiniai piešiniai būtų mažiau suprantami.

Grafiški merginų piešiniai įmonėje „Laurema“, dėka kantrių ir supratingų darbuotojų, šilkografijos būdu buvo perkelti ant tekstilės. Merginos gimnazijai palieka atspaudais puoštas palgalvėles. Parodos atidarymo metu visos trys gimnazistės buvo pasipuošusios individualiais marškinėliais su savo piešiniais.

dsc_8369Dėkojame „Lauremos“ kolektyvui. Tai jauna, įnovatyvi įmonė Šiauliuose.laurema_jpgAut. Smiltė Butkevičiūtėdsc_8412Aut. Smiltė Butkevičiūtė dsc_8413

Dailės ir technologijų savaitė. Pirma diena

Pirma diena kupina naujų pažinčių ir parodų. Trečiokų keramikiniai nameliai pasirodė žiūrovams I a. vitrinose.  Per ilgąją pertrauką mokytojų kambaryje savo tapybą ir eiles pristatė tautodailininkė ir poetė Antanina Pukėnienė. Gimusi ir augusi Lyduvėnuose, anksti netekusi tėvų, optimizmo ir džiugesio semiasi prisimindama sunkią vaikystę ir ją lygindama su šiandienos galimybėmis. Geranoriškai nusiteikusi menininkė skaitė savo eiles, gimnazijai padovanojo dvi savo poezijos knygeles, papasakojo apie pomėgį tapyti.

plak-puk dsc_8301 dsc_8302 dsc_8323 dsc_8277 dsc_8280 dsc_8282

I a. koridoriuje  prie technologijų kabineto eksponuojami jau šiais metais sukurti reljefinės drožybos darbai.

dsc_8338 dsc_8340Gimnazijos skaitykloje eksponuojami gimnazistų drožti šaukštai ir lėkštės.

dsc_8407 dsc_8408

Pažintis su žymiu siurrealistu

Vienas garsiausių siurrealistų Rene Magritte kasdienius objektus vaizdavo jiems nebūdingoje aplinkoje, o tai kūriniams suteikdavo tiek keistumo, tiek ir paslaptingumo. Kokia jo kūrinių prasmė, kas slepiasi už keistų objektų? Kiekvienas interpretuojame savaip.

10 populiarių jo darbų su trumpais komentarais pristato Vilniaus galerija.

Keramikiniai totemai

I aukšto vitrinose eksponuojami trijų IIm klasės mokinių Daimantės, Samantos ir Valentinos tradicinėmis keramikos technikomis sukurti totemai. Totemas kildinamas iš indėnų simbolinių objektų. Tai gali būti gyvūnas, augalas arba negyvosios gamtos objektas, kurį pirmykščių žmonių grupė garbino, laikė savo mitiniu pirmtaku ar globėju. Tos pačios klasės mokinės Austėjos B. ir ketvirtokės Karolinos V. kurti totemai dalyvavo Vilniuje vykusiame tarptautiniame totemų konkurse-parodoje.

Autorė Samanta K.
Autorė Samanta K.
Autorė Valentina D.
Autorė Valentina D.
Autorė Deimantė Z.
Autorė Deimantė Z.

Daugiau nuotraukų čia.

Emocijos spalvomis

justas

Žmonės nuolat patiria įvairias emocijas, jos sukelia atitinkamą paties individo ir aplinkinių reakciją. II klasių mokiniai mokėsi savo emocijas, nuotaikas perteikti tapytuose peizažuose. Paroda eksponuojama II a. galerijoje nuo 2017 spalio 30 dienos.

Malonių emocijų stebint ryškiaspalvius peizažus.