Tapybą ir tekstilę jungianti paroda

Vasario 19 dieną gimnazijoje atidaryta šiaulietės tekstilininkės Idos Margolis siuvinėtų darbų paroda. Autorė siuvinėja kryžiuku ne savo sugalvotas kompozicijas, bet remiasi tapytojų realistų ir modernistų kūryba. Jai labiausiai patinka I. Šiškino ir I. Aivazovskio realistiniai peizažai, A. Dereno, K. Mone, A. Matiso modernioji tapyba. Gimnazijoje eksponuojami darbai sukurti pagal Čekijos sececijos tapytojo, dizainerio ir fotografo Alfonso Muchos (Alfons Maria Mucha, 1860-1936) alegorinius kūrinius. Autorė parodoje pristato dvylikos mėnesių, metų laikų ciklus, kitus pavienius darbus. Visuose juose vaizduojama jauna moteris, kaip alegorinis personažas, perteikiantis pagrindinę autoriaus idėją.

1

2Alfonso Muchos talentas buvo visapusiškas: nuo skulptūros iki fotografijos ar teatro. Be tapybos, plakatų ir afišų kūrė etiketes vyno buteliams, šokoladams, sausainiams ir panašiai, tapė projektus restorano meniu, kalendoriams, dekoratyvinėms širmoms, iliustravo knygas. Kūrė projektus interjerams, indams, juvelyrikai, sukūrė Švento Vito katedros vitražo projektą, dekoravo pilių interjerą. Plačiai išgarsėjo beveik per naktį, sukūręs teatro afišą „Gismonda“ , kurią užsisakė Paryžiaus aktorė Sara Bernard.
Jo darbai pasižymi asimetriška kompozicija, šiltu koloritu, moteris vaizduoja sudėtingu rakursu, pridengta gausiai drapiruotų drabužių klosčių, nevengia simbolių, tai jo darbams suteikia dinamiškumo, dekoratyvumo ir teatrališkumo.alfons_mucha_-_1894_-_gismonda Alfonsas Mucha, 1894, „Gismonda“

Šios parodos dėka mokiniai turi galimybę susipažinti su mažai nagrinėjamo menininko A. Muchos kūryba, secesijos menu ir pažvelgti į tobulą siuvinėjimą, kaip dar vieną įrankį kurti gražią aplinką.

2015-02-19_12-43-37_5d-kopija

Mozaikos iš virtuvės

I c klasės mokiniai panaudodami įvairius grūdus, pupeles ir kruopas kūrė mozaikas ant kartono. Mozaikos kvadratinės, centrinės kompozicijos, simetriškos. Derinant smulkias su stambiomis, tamsias su šviesiomis pupeles, grūdus ir kitus maisto produktus, išgaunami spalviniai ir faktūrų kontrastai, sukuriami žaismingi paveikslai. Šias medžiagas išbandę Dailės studijos nariai sukūrė žmonių siluetus.

dsc_5542

dsc_5543

dsc_5554

dsc_5555

dsc_5558

dsc_5559