Baigėsi dailės olimpiados miesto turas

2012 sausio 30 dieną įvyko dailės olimpiados miesto turas. Mūsų gimnaziją jame atstovavo net šešios gimnazistės. Jų darbai ir prisistatymai buvo puikūs. Dėkojame visoms dalyvėms.

Rūtos Dovydaitytės kūriniai, jų pristatymas ir kūrybinių darbų aprašas buvo pripažinti absoliučiai geriausiais tarp 37 dalyvių. Rūta šiame ture laimėjo I-ąją vietą. Respublikinis etapas vyks balandžio mėnesį Panevėžio dailės mokykloje. Su Rūta į respublikinį turą vyks dar dvi Šiaulių miesto mokinės.
Dėkojame Rūtai už dideles pastangas, sugaištą laiką, menišką temos atskleidimą, techniškumą ir visapusišką pasirodymą. Sėkmės respublikiniame ture!

Rūta Dovydaitytė darbų pristatymo metu
Rūta Dovydaitytė darbų pristatymo metu

Respublikinio ekslibrisų konkurso nugalėtojai

Kauno kolegijos J. Vienožinskio menų fakulteto ir Lietuvos dailės ugdytojų draugijos (LDUD) organizuotame II-ajame ekslibrisų konkurse mūsų gimnazistai ketvirtokai Lukas Urbonas ir Viktorija Dagytė tapo nugalėtojais. Ekslibriso konkursas skirtas Kauno meno mokyklos (veikusios 1922-1940 m.) įkūrėjams ir žymiems pedagogams J. Vienožinskiui ir J. Zikarui. Mūsų mokiniai ekslibrisus atliko linoraižinio technika.

Nugalėtojų apdovanojimas ir jiems skirti kūrybiniai užsiėmimai vyks 2012 vasario 10 dieną Kauno kolegijos Menų fakultete.

Aut. Lukas Urbonas IV kl.
Aut. Lukas Urbonas IV kl.
Aut. Viktorija Dagytė III kl.
Aut. Viktorija Dagytė IV kl.

Sveikiname nugalėtojus, dėkojame už išradingumą ir kantrybę raižant linoleumą ir spaudžiant estampus!

Dailės olimpiada 2012

Šių metų dailės olimpiados tems „Sparnai – nuo vėjo malūnų iki…“. Temos paaiškinime rašoma: „ Lietuvoje, daugiausia Aukštaitijos regione, gana daug išlikusių vėjo malūnų, didelė dalis jų prastos būklės ir sparčiai nyksta. Jie įdomūs tiek istorine, etnografine prasme, tiek ir savo eksterjeru bei interjeru. Šiame regione mažai upių, todėl gyventojams teko statyti vėjo malūnus. Čia iškilo ne tik mediniai, bet ir iš molio plūkti statiniai. Vieni jų gaudė vėją sukiodami kepures, kiti prieš vėją gręžėsi visu korpusu.
Vėjo malūnai labai gražūs ir pagyvinantys peizažą statiniai, juose daug romantikos, laisvės fantazijai. Galime prisiminti M. Servanteso „Don Kichotą“, Leonardo da Vinčio kūrybą, mažųjų olandų tapytus peizažus. Tai galėtų būti ir laisvės sparnai, čia galima rasti sąsajų su J. Zikaro kūryba, su Pegasu – kūrybos simboliu ir pan.“
2012 sausio 17 dieną mūsų gimnazijos devynios mokinės pristatė įvairiomis technikomis sukurtus darbus.

Aut. Daiva Rubašiūtė IV kl.
Aut. Daiva Rubašiūtė IV kl.
Aut. Gintarė Macijauskaitė IV kl.
Aut. Gintarė Macijauskaitė IV kl.
Aut. Agnė Bernotaitė IV kl.
Aut. Agnė Bernotaitė IV kl.
Aut. Rūta Dagytė II kl.
Aut. Rūta Dagytė II kl.
Aut. Karolina Burbaitė III kl.
Aut. Karolina Burbaitė III kl.
Aut. Rūta Dovydaitytė IV kl.
Aut. Rūta Dovydaitytė IV kl.
Aut, Monika Pervazaitė II kl.
Aut. Monika Pervazaitė II kl.
Aut. Laima-Dainora Valiūtė I kl.
Aut. Laima-Dainora Valiūtė I kl.
Aut. Vilmantė Daugėlaitė I kl.
Aut. Vilmantė Daugėlaitė I kl.

Mokinės turėjo savo kūrinius pristatyti, apie juos papasakoti vertinimo komisijai, kurią sudarė sk. vedėja Irena Vaizgirdienė (komisijos pirmininkė), sk. vedėja Laima Tiepelienė, technologijų mokytojas Dimas Vaidžiulis, technologijų mokytoja Ingrida Gumbakienė ir olimpiadai mokines ruošusi dailės mokytoja Elida Ignatavičienė. Šnekėti apie savo darbą, atskleisti mintis ir idėjas ką vaizdavai, nėra lengva. Labai daug laiko atima kūrybinis procesas – nuo idėjų generavimo, eskizavimo iki darbo atlikimo pasirinkta technika. Mokinės teigė, kad pasiruošimas dailės olimpiadai galėjo trukti net kelias dešimtis valandų. Gimnazistės dirbo pamokų metų, dažnai pasilikdavo po jų, aukojo vakarus ir savaitgaliu namuose.

Tačiau darbai nudžiugino te tik pačias kūrėjas, bet ir vertinimo komisiją. Atrinkti šešias geriausias kūrėjas buvo labai sunku. Olimpiados miesto ture sausio 30 dieną dalyvaus R. Dagytė, V. Daugėlaitė, L.-D. Valiūtė, G. Macijauskaitė, D. Rubašiūtė ir R. Dagytė. Dalyvės turės pateikti ir išsamų, gražų, iliustruotą, profesionaliai sumaketuotą ir atspausdintą savo kūrybinės veiklos aplanką (portfolio).

Dėkojame už kūrybiškumą, kantrybę, pareigingumą ir linkime sėkmės dailės olimpiados miesto ture!

Mozaikų paroda

Mozaikos atsirado antikoje ir dažniausiai buvo kuriamos iš skaldytų įvairiaspalvių akmenų, glazūruotų keramikinių plytelių. II a. koridoriuje eksponuojamos I klasių gimnazistų sukurtos mozaikos. Mokiniams priimtiniausios technikos: aplikavimas iš įvairiaspalvio popieriaus ir tapyba. Savo kūrybiniuose darbuose gimnazistai vaizdavo savo pačių portretus – autoportretus bei lietuviškus peizažus. Todėl parodos pavadinimas „Aš čia“. Paroda veikia nuo 2012 sausio 18 dienos.

Ekspozicijos fragmantas
Ekspozicijos fragmantas

Keramikos darbų paroda

II aukšto koridoriuje veikia antrokų gimnazistų keramikos darbų paroda „Mirgėjimas“. Keramikinėse plokštelėse mokiniai vaizdavo augalus, povandeninį pasaulį, dangų. Spindesio ir ryškumo suteikia įvairiaspalvės glazūros. Ekspozicija veikia nuo 2012  sausio 18 dienos.

Parodos eksponatai
Parodos eksponatai

Kalėdinė mugė

2011 m. gruodžio mėn. 21 d. mūsų mokykloje buvo organizuota Kalėdinė mugė. Technologijų būrelio „Jaunoji šeimininkė“ narės dalyvavo šioje mugėje su savo darbeliais – siūtomis ir nertomis puodkėlėmis, batikos servetėlėmis ir dekupažo darbeliais. Dalį surinktų pinigų mergaitės paaukojo Maltos ordinui.

Mugės akimirkos
Mugės akimirkos
Mugėje parduoti rankgarbiai
Mugėje parduoti rankgarbiai
Mokinių rankdarbiai
Mokinių rankdarbiai
Mokinių rankdarbiai
Mokinių rankdarbiai