Dailės egzaminas 2011

Šeši abiturientai pasirinko dailės brandos egzaminą. Jau atlikta ir įvertinta egzamino kūrybinė užduotis. Keli iš jų ketina savo ateitį susieti su menu, studijuoti dailę. Kūrybiniams darbams vadovavo mokytoja E. Ignatavičienė.

Reveka Devolskytė „Mistika“, grafitas, popierius.

Justina Galinytė „Kaita“, grafitas, tušas, popierius.

Gabrielė Jonaitytė „Linijų žaismas“, tušas, popierius.

Roberta Mačiulytė „Mes“, akrilas, popierius.

Eugenijus Mickus „Gyvenimas kampu“, fotografija.

Viktoras Petrutis „Jūros gelmės“, akrilas, popierius.

Aut. Reveka Devoskytė
Aut. Reveka Devolskytė
Aut. Justina Galinytė
Aut. Justina Galinytė
Aut. Gabrielė Jonaitytė
Aut. Gabrielė Jonaitytė
Aut. Roberta Mačiulytė
Aut. Roberta Mačiulytė
Aut. Eugenijus Mickus
Aut. Eugenijus Mickus
Aut. Viktoras Petrutis
Aut. Viktoras Petrutis

Kai norisi piešti ne dailės pamokoje

Kiekvienas esame sąsiuvinių paraštėse pripiešę ornamentų, linijų, įvairiausių figūrų. I b klasės mokinė Beatričė Katiliūtė neapsiriboja paraštėmis. Jos piešiniai išsilieją į bloknotėlio, sąsiuvinio lapus, pasipuošia spalvomis. Beatričė sako, kad mėgsta piešti laisvalaikiu, per pertraukas ir per pamokas (ne tik dailės). Kadangi jos piešinėliai nedideli, juos galima nešiotis, tai priemonės, kuriomis dirba – mobilios: juodi, ryškiaspalviai ir blizgūs rašikliai – lengvai telpantys rankinėje.
Beatričė su didžiausia meile ir kruopštumu piešia drugelius – laisvos, svajingos asmenybės simbolį. Drugelis, dėl savo lengvumo ir spalvingo grožio Japonijoje laikomas moters simboliu. Dėl savo gebėjimo iš mažo kiaušinėlio virsti į spindulingai margą, saulės švieson besiveržiantį vabzdį,  antikoje drugelis simbolizavo nemirtingą sielą, vėliau – siejamas su vėjavaikiškumu ir laikinu grožiu  (parengta pagal: Udo Becker, Simbolių žodynas, Vaga, 1995).
beatrice

Spontaniška, abstrakti tapyba

Abstraktusis ekspresionizmas – XX a. penktojo dešimtmečio viduryje Niujorke susiformavusi meno kryptis. Dauguma šio judėjimo atstovų mėgo didelio formato drobes, dramatiškas spalvas ir laisvą tapybos manierą, jiems labiau rūpėjo vaizduoti emocijas negu objektus. Abstraktusis ekspresionizmas buvo pirmoji meno kryptis, gimusi JAV.
1947 m.- Dž.Polokas išrado radikaliai naują techniką. Jis pradėjo tapyti pilstydamas ir varvindamas skystus dažus ant grindų gulinčios drobės. Paveikslai nevaizdavo jokių konkrečių dalykų ar daiktų. Jų turinys, dydis ir technika šokiravo daugelį stebėtojų.
2011 gegužės 2 d. III-okai dailės kūrybinio užsiėmimo metu, imituodami Dž. Poloką, tapė jo maniera. Užsiėmimo ištraukos prisegtame video reportaže.