Edukaciniai fotografijos užsiėmimai

Sausio 30 dieną III klasių fotografijos kurso mokiniai Fotografijos muziejuje susipažino ir praktiškai išbandė penkis portreto apšvietimo būdus: piešiantįjį, modeliuojantįjį, foninį, kontūrinį ir kontražūrinį bei jų tarpusavio derinius.

Bandymai su šviesadėže
Greita peržiūra įspūdingo dydžio liečiamame ekrane
Foninis apšvietimas
Kontražūrinis apšvietimas
Kontūrinis apšvietimas

Pažintis su žymiu siurrealistu

Vienas garsiausių siurrealistų Rene Magritte kasdienius objektus vaizdavo jiems nebūdingoje aplinkoje, o tai kūriniams suteikdavo tiek keistumo, tiek ir paslaptingumo. Kokia jo kūrinių prasmė, kas slepiasi už keistų objektų? Kiekvienas interpretuojame savaip.

10 populiarių jo darbų su trumpais komentarais pristato Vilniaus galerija.

Interaktyvi architektūros pamoka

Meną, kultūrą, paveldą reikia pažinti prisiliečiant prie jo, stebint tiesiogiai. Tik taip galima pajusti nuotaiką, tendencijas, bendrumus, dėsningumus.
Šiauliai smarkiai nukentėję per karus, neturėję stipraus ekonominio, politinio ar kultūrinio centro statuso, mažai gali pasigirti įdomia, stilinga architektūra. Tačiau modernizmo vėjai tarpukaryje šiek tiek užkliudė mūsų miestą. Didelį indėlį miesto planavimui ir statinių projektavimui paliko čia ilgą laiką dirbęs inžinierius, architektūros kūrėjas Vladas Bitė.
Su modernizmo laikotarpio statiniais IV klasių architektūros kurso mokiniai rugsėjo 21 rytą susipažino naudodami naują interaktyvų Šiaulių tarpukario modernizmo architektūros maršrutą savo mobiliuosiuose įrenginiuose. Į savo išmanųjį įrenginį parsisiuntę mobiliąją „CityQuest“ programėlę, sekdami maršruto užuominomis aplankė įdomiausius tarpukario modernizmo architektūros objektus mieste. Programėlėje pateikiamos senosios nuotraukos ir buvę pastatų pavadinimai, nurodomi asmenys, organizacijos, kam jie priklausė, aprašomi architektūriniai sprendimai, pastato kompozicija, įdomesnės architektūrinės detalės. Priėjus prie nurodyto pastato, reikia surasti lipduką su QR kodu, tik jį nuskenavus, programa atskleidžia kito objekto užuominas ir leidžia eiti toliau. Dalis pastatų pasikeitę, tačiau gerai atpažįstami.
Kviečiame išbandyti programėlę: http://cityquest.be/app-debug.apk
Kodas lietuvių kalba: kegoyefute

dsc_79291

dsc_79321

dsc_79361

dsc_79381

dsc_79421

Pamokos ne mokykloje

Trečių klasių dailės dalyką besimokantys mokiniai žmogaus veido ir kūno piešimo subtilybių mokėsi Šiaulių apskrities Povilo Višinskio bibliotekos Meno ir muzikos skyriuje. Gausybė žmogaus anatomijos atlasų, piešimo žinynų ir vadovėlių vaizdžiai ir suprantamai atskleidžia visas smulkmenas kaip taisyklingai pavaizduoti kūno detales, veido fragmentus. Išmaniųjų telefonų, fotoaparatų pagalba reikiamas piešimo instrukcijas mokiniai užfiksavo ir panaudos piešimo pamokose.
Bibliotekoje veikiančios Šiaulių Gegužių progimnazijos kuriančių mokytojų ir garsios dailininkės, knygų iliustratorės iš Vilniaus Sigutės Ach parodos gimnazistams suteikė gerų emocijų, nors tai buvo vėlyvas laikas.
01
02

03

05

Mokytojų paroda „Mozaika“
Mokytojų paroda „Mozaika“
Sigutės Ach darbai
Sigutės Ach darbai

Mokomės mokytis

logo

Mokantis įprasta, kad skyrius, tema ar kurso dalis baigiama žinių, gebėjimų patikrinimu ir vertinimu. Neretai žinios tikrinamos testų pagalba. Jų yra įvairiausių: vienuose reikia pažymėti reikiamus atsakymus, kituose – užrašyti sprendimą, trečiuose – sujungti tinkamas tezes ar įterpti praleistas frazes, datas.
Ar įmanoma taikyti testų sistemą mokantis, atliekant pratybas, modeliuojant situacijas, savarankiškai įgyjant žinių? Į šiuos klausimus vienareikšmiškai atsakė „TAIP“ trečių klasių mokiniai, besimokantys dailės bendruoju kursu. Jie pirmieji gimnazijoje išbandė naują testavimo sistemą TestTool. Ši programa kuriama Kauno Technologijų Universiteto Informatikos katedros specialistų bendradarbiaujant su kitais Lietuvos universitetais, kolegijomis. Mūsų gimnazija taip pat įsijungė į kūrybinių bandymų procesą.

Prie šios sistemos galima jungtis parsisiunčiant atitinkamą aplikaciją. Artimiausiu metu dailės mokymosi, pasitikrinimo užduotis galės atlikti Im klasės mokiniai bei III klasių mokiniai, besimokantys dailės išplėstiniu kursu. Dėl prisijungimo vardų ir slaptažodžių kreiptis į dailės mokytoją.

Geometrija tekstilėje

2012 m. kovo mėn. 23 d. mūsų gimnazijoje vyko Tarptautinė moksleivių matematikos, informacinių technologijų ir ekonomikos projektinių darbų konferencija. Konferencijoje buvo eksponuotas stendinis pranešimas „Geometriniai ornamentai tekstilėje“, kurį paruošė Im klasės mokinės Ugnė Bulavaitė ir Benita Ušinskaitė,

Im ir Ia klasių mokiniai per technologijų pamokas kūrė projektinį darbą „Geometriniai ornamentai tekstilėje“. Buvo panaudojamos žinios, įgytos matematikos ir dailės pamokose, o šio projekto metu sukauptos žinios bus pritaikytos braižybos pamokose. Atrodytų gana skirtingos pamokos matematika ir technologijos, bet jos labai glaudžiai susijusios.

Mokiniai technologijų pamokų metu, panaudodami geometrines figūras – kvadratus, stačiakampius, trikampius, apskritimus suprojektavo ornamentą modulį. Pirmiausia būsimojo darbelio eskizas nupiešiamas ant popieriaus lapo. Lape išdėstome geometrines figūrėles kaip norime, kaip mums gražiau ar įdomiau. Ornamentas smulkus ar stambus, kokių spalvų audinius naudosime priklauso nuo mūsų fantazijos bei norų. Naudojant braižybos įrankius, padaromas labai tikslus darbo projektas. Tai gali būti ir griežtos kompozicijos darbas – simetriškas ornamentas, bet gali būti naudojama ir laisva kompozicija – asimetriškas ornamentas. Vėliau šį ornamento modulį (įvairiai sukiodami ir komponuodami) perbraižome dar tris kartus. Taip buvo sukurta originali geometrinių ornamentų kompozicija, kurią padidinome ir perkėlėme ant putplasčio (ši medžiaga naudojama statybose namams šiltinti). Naudodami įvairiaspalvius audinius ir kanceliarinį peiliuką sukūrėme darbelį, panašų į skiautinį.

Mokinėms stendinį pranešimą padėjo paruošti technologijų mokytoja Ingrida Gumbakienė.
n_2012-03-23_09-33-16_5d_i
n_2012-03-23_11-22-03_350d_m
naujas-aplankas_autocollage_7_images-ii

Namų darbai muziejuje

Mokiniai pamokoms informacijos ieško vadovėliuose, žinynuose, žemėlapiuose, internete. Čia pateikta išsami, sugrupuota, iliustruota informacija. Bet ką daryti, jei nori susipažinti su autentišku, originaliu daiktu, medžiaga ar objektu?  Ieškoti gamtoje, namuose, pas draugus, giminaičius, parduotuvėje.
11 klasių dailės A kurso mokiniai, ruošdami namų darbą apie lietuvių laiudies meną, autentiškų daiktų rado muziejuje. Šiaulių „Aušros“ muziejaus Aušros alėjos rūmuose pateikiama išsami informacija apie Lietuvos  meną, pradedant piliakalnių archiologiniais radiniais ir baigiant XX amžiaus tautodaile.
Nėra nieko geriau, kaip praeities meną ir kultūrą pažinti muziejuose, o šiandienos – parodų salėse. Tik mokiniai apgailestauja, kad toks pažinimo kelias kainuoja – reikia pirkti lankytojo bilietą…

Kviečiame susipažinti su darbų ištraukomis.