Fotografijų konkursas „Gamta ir žmogus“

Ketvirtą dailės ir technologijų dieną mūsų gimnazistai K. Leonavičius IVm kl. ir G. Grišiūtė IIm kl. Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijoje dalyvavo tarptautinėje konferencijoje ir fotografijų konkurse „Gamta ir žmogus“, skirtame aplinkosaugininkui, fotografui, keliautojui, Australijos lietuviui Olegui Truchanui. Konkursuo mokiniai pateikė po tris nuotraukas.

Aut. Karolis Leonavičius
Aut. Karolis Leonavičius
Aut. Karolis Leonavičius
Aut. Karolis Leonavičius
Aut. Karolis Leonavičius
Aut. Karolis Leonavičius
Aut. Gabija Grišiūtė
Aut. Gabija Grišiūtė
Aut. Gabija Grišiūtė
Aut. Gabija Grišiūtė
Aut. Gabija Grišiūtė
Aut. Gabija Grišiūtė

Dailės ir technologijų savaitė. Ketvirta diena. Dailės pamokos galerijoje

Šiaulių dailės galerijoje vyksta šiuolaikinio meno ir mados festivalio „Virus“ parodos ir renginiai. IV klasių dailės kurso mokiniai lankydamiesi galerijoje stebėjo Agnės Biskytės ir Aurimo Akšio parodą PHI. Labiausiai mokiniams įstrigo tamsus kambarys su laisvai ore kabančia ir taškiniu apšvietimu apšviesta auksu žėrinčia suknele. Šio eksponato pavadinimas „Pasaulio bamba“. Autoriai kūriniu teigia, koks paviršutiniškas ir pigus šiuolaikinio pasaulio spindesys.

Kitas menininkas Justinas Vilutis pristato  fotografijų parodą „METASTASIS UNIT“. Kūriniuose gretinama vargana buitis ir jaunimo pašėlusio laisvalaikio akimirkos.

dsc_2813 dsc_2816 dsc_2818 dsc_2819 0002

Save

Dailės ir technologijų savaitė. Trečia diena

Gimnazijos erdvėse eksponuojami Šiaulių Lieporių gimnazijos moksleivių technologijų kūrybiniai darbai. Tai erdviniai kūriniai iš medžio ir popieriaus. Popieriniai žibintai eksponuojami mokytojų kambaryje, o medžio ir kitų medžiagų žaislai Ia vitrinose. Mokiniams vadovavo mokytojai Živilė Staškauskienė ir Darius Dirvelis.

Taip pat Ia vitrinose eksponuojami mūsų Ia ir Im klasių gimnazistų balto šamoto angelai. Juos moksleiviai kūrė mokomosios išvykos į Panevėžio dailės galerijos Keramikos centrą.

dsc_2792 dsc_2796 dsc_2799 dsc_2802 dsc_2804 dsc_2807 dsc_2810 dsc_2812

Dailės ir technologijų savaitė. Antra diena

Gimnazijos II a. galerijoje atidaryta I-IV klasių gimnazistų kūrybinių darbų paroda. Joje pirmokai eksponuoja nesudėtingas mozaikas, kuriose užfiksavo ramybę arba judėjimą. Antrokų tapytuose peizažuose juntamos emocijos, perteiktos spalvomis, jausmingu siužetu. Ketvirtokai eksponuoja sudėtingas figūrines kompozicijas religine tema. Jų darbai atlikti tapybos ir mišriomis technikomis.

emocijos-3 emocijos-4 statika-dinamika-2 statika-dinamika-1 emocijos-1 emocijos-2

Dailės ir technologijų savaitės renginiai. Pirma diena

Kasmet gimnazijoje organizuojamos dalykinės dailės ir technologijų savaitės. 2016 metų savaitė prasideda moksleivių ir mokytojos kūrybinių darbų paroda Šiaulių kultūros centro Aklųjų ir silpnaregių padalinyje. Parodoje eksponuojamos tekintos ir drožinėtos medinės saulutės, siūtos prijuostės, grafikos ir fotografijos darbai. Paroda veiks nuo lapkričio 14 iki gruodžio 25 dienos.

paroda-aklieji-2016Pirmoji diena vainikuota ant Salduvės piliakalnio leidžiant aitvarus. Oras nebuvo palankus, tačiau mokiniai su mokytojo D. Vaidžiulio pagalba į orą pakėlė aitvarą su 100 m ilgio uodega.