Interjero dekoravimas

Kaip puošti namus, savo kambarį, kokias medžiagas pasirinkti, kur pasisemti idėjų dekoruojant aplinką? Į šį klausimą nesunkiai gali atsakyti gimnazistai. I-III klasių mokinių darbai sukurti iš netradicinių medžiagų – dažnai nebenaudojamų daiktų, nereikalingų pakuočių, kompiuterio mikroschemų, sagų, lydyto stiklo, modelino. popierinio rankšluosčio ir kt. eksponuojami I a vitrinose nuo 2011 vasario 24 dienos.

Mokiniams vadovavo mokytojos I. Gumbakienė ir E. Ignatavičienė.

01
02
03
04

Spalvingieji obuoliai

„Dizaino“ būrelio mokinių kūrybinių darbų paroda „Noriu obuoliuko…“ eksponuojama mokytojų kambaryje. Šiuos gražius, nuotaikingus obuolius mokinės gamino iš modelino. Modelinas – plastiliną primenanti sintetinė, ore savaime sukietėjanti masė. Juo aplipdžiusios tikrą obuolį, perpjovė pusiau, kuomet modelinas buvo pakankamai tvirtas, obuolio puseles pašalino. Baigus džiūti, abi modelininio obuolio puses dailiai suklijavo, siūles užlygino. Taip vėl turėjo gražų obuolį, kurį liko tik dekoruoti.
Mokinių kūrybiniams darbams vadovavo mokytoja I. Gumbakienė.
100_0308
100_0309
100_0311

Man Ray – žmogus spindulys (liet.)

1999 metais Man Ray (tikrasis vardas Emmanuelis Radnitzky) paskelbtas vienu iš 25 įtakingiausių XX a. menininkų. Amerikiečių tapytojas, fotografas didžiąją gyvenimo dalį praleidęs Paryžiuje, laikomas fotomeno revoliucionieriumi ir avangardistu. Išpopuliarino soliarizacijos efektą – kas fotografijos negatyve buvo šviesu, tampa tamsu ir atvirkščiai. Taip pat kūrė rajografijas. Tai be fotoaparato daromos nuotraukos, kurios išgaunamos tamsoje dedant objektus ant fotopopieriaus ir įjungiant šviesos šaltinį. Būtent šie novatoriški sprendimai Man Ray išgarsino pasaulyje. Po mirties, 1999 m. jo nuotrauka „Stiklo ašaros“  buvo parduota už 1,3 milijono JAV dolerių (apie 3,4 milijono litų) ir tapo brangiausiai parduota fotografija žmonijos istorijoje.
Menas Man Ray traukė nuo mažų dienų, o įvairių meninių žanrų pagrindus jis gavo mokydamasis gimnazijoje. Giliau meną jis pažino savarankiškai ir dažnai lankydamasis muziejuose, kuriuose jo akį ypač traukė klasikos šedevrai. Nors buvo siūlomas finansavimas architektūros studijoms, jaunuolis pasirinko tapybą ir liko jai ištikimas visą gyvenimą.
Mirė 1976 metais sulaukęs 86 metų, palaidotas garsiosiose Paryžiaus Monparnaso kapinėse.
Parengta pagal: www.bernardinai.lt  ir www.getty.edu

Man Ray „Glass Tears“ („Stiklo ašaros“) 1930-1932 m.
Man Ray „Glass Tears“ („Stiklo ašaros“) 1930-1932 m.

Maketų „Mano svajonių kambarys“ paroda

Simono Daukanto gimnazijoje eksponuojami II klasių moksleivių gaminių dizaino ir technologijų projekto „Mano svajonių kambarys“ darbai. Šioje parodoje galima susipažinti su gimnazistų sukurtais maketais ir jų darbo aprašais.

Kiekvienas projektinis darbas sudarytas iš dviejų dalių – teorinės ir praktinės. Jos tarpusavyje labai susijusios. Kad galėtų padaryti gražų savo kambario maketą, gimnazistai susipažino su interjero dizainerio darbu, ieškojo informacijos, iš kokių medžiagų ir kaip galima atlikti kambario apdailą, braižė savo svajonių kambario planus bei vaizdus, sprendė, kokius baldus panaudoti ir kaip juos išdėstyti, sužinojo daug įdomios informacijos apie spalvų pritaikymą kuriant savo erdves. Surinkę šią informaciją iš knygų, žurnalų, internetinių puslapių ir ją išanalizavę, moksleiviai tik tada pradėjo daryti savo norimo kambario (svetainės, miegamojo ,darbo ar net vonios kambario) maketą. Antrokai triūsė prie savo projektinių darbų net kelis mėnesius, bet rezultatu yra patenkinti ne tik jie, bet ir mokytoja bei parodos lankytojai. Jaunieji dizaineriai (moksleivius dabar galima vadinti ir taip) ne tik surinko informaciją, padarė maketą, bet ir kiekvienas savo darbą pristatė draugams – kaip tikras dizaineris apgynė jį prieš užsakovą. Gimnazistai sako, kad ši patirtis pravers ir baigus mokslus, nes įgytas žinias galima pritaikyti tolimesniame gyvenime, kai reikės tvarkyti savo buitį.

Mokinių projektiniams darbams vadovavo technologijų mokytoja I. Gumbakienė.

img_5165
img_5155
img_5184