Edukaciniai fotografijos užsiėmimai

Sausio 30 dieną III klasių fotografijos kurso mokiniai Fotografijos muziejuje susipažino ir praktiškai išbandė penkis portreto apšvietimo būdus: piešiantįjį, modeliuojantįjį, foninį, kontūrinį ir kontražūrinį bei jų tarpusavio derinius.

Bandymai su šviesadėže
Greita peržiūra įspūdingo dydžio liečiamame ekrane
Foninis apšvietimas
Kontražūrinis apšvietimas
Kontūrinis apšvietimas

Pažintis su žymiu siurrealistu

Vienas garsiausių siurrealistų Rene Magritte kasdienius objektus vaizdavo jiems nebūdingoje aplinkoje, o tai kūriniams suteikdavo tiek keistumo, tiek ir paslaptingumo. Kokia jo kūrinių prasmė, kas slepiasi už keistų objektų? Kiekvienas interpretuojame savaip.

10 populiarių jo darbų su trumpais komentarais pristato Vilniaus galerija.

Tekstilė — ne tik drabužiai

salvinija-anikinieneGimnazijoje nuo balandžio 18 dienos eksponuojami dailininkės Salvinijos Anikinienės kurti sienų kilimai. Didelio formato, gamtinių spalvų, abstraktūs kūriniai kurti rankomis siuvant, siuvinėjant audinius ir kitas tekstilines medžiagas. Kilimai eksponuojami I a. galerijoje.

Apie mokyklą linksmai

Kovo 3 dieną gimnazijos II a. galerijoje atidaryta šiauliečio menininko karikatūristo Sigito Burneckio karikatūrų paroda. Tai originalūs kūrėjo darbai, kuriuose autorius su humoru žiūri į kasdienybę, pašiepia netinkamą elgesį, primena linksmas mokyklines istorijas.

Sigitas Burneckis

Parodos plakatas
Parodos plakatas

Save

Save

Dailės ir technologijų savaitė. Ketvirta diena. Dailės pamokos galerijoje

Šiaulių dailės galerijoje vyksta šiuolaikinio meno ir mados festivalio „Virus“ parodos ir renginiai. IV klasių dailės kurso mokiniai lankydamiesi galerijoje stebėjo Agnės Biskytės ir Aurimo Akšio parodą PHI. Labiausiai mokiniams įstrigo tamsus kambarys su laisvai ore kabančia ir taškiniu apšvietimu apšviesta auksu žėrinčia suknele. Šio eksponato pavadinimas „Pasaulio bamba“. Autoriai kūriniu teigia, koks paviršutiniškas ir pigus šiuolaikinio pasaulio spindesys.

Kitas menininkas Justinas Vilutis pristato  fotografijų parodą „METASTASIS UNIT“. Kūriniuose gretinama vargana buitis ir jaunimo pašėlusio laisvalaikio akimirkos.

dsc_2813 dsc_2816 dsc_2818 dsc_2819 0002

Save

Birželio 1-osios renginiai

Šiaulių pėsčiųjų bulvaras nuo vidudienio šurmuliavo nuo vaikų balsų: vyko daugybė akcijų, koncertų, eisena, meno kolektyvų pasirodymai, skirti Tarptautinei vaikų gynimo dienai paminėti. Šių metų raktinis žodis TAIKA. Mūsų gimnazijos mokinės dalyvavo moksleivių akcijoje-plenere „Taikos spalvos Šiaulių bulvare“.

dsc_0396

dsc_0412

dsc_0416

dsc_0431

Kas yra knyga?

Autorinė dailininko knyga, kaip savarankiška meninė kūrybos sritis, Lietuvoje egzistuoja jau apie dvidešimt metų. Nauja meninės kūrybos sritis Lietuvoje išsiplėtojo XX a. paskutiniame dešimtmetyje. 1990 metais atkūrus nepriklausomybę, lietuvių menininkai galėjo išsamiau susipažinti su svetur susiformavusiomis dailininko knygos sampratomis, įsilieti į bendrą pasaulinį judėjimą.
Apibūdinti autorinę dailininko knygą, kaip atskirą meno objektą, yra labai sunku. Ji nuolat kintanti, neturinti aiškios, ją skiriančios nuo tradicinės knygos ribos. Autorinės knygos idėja mūsų kraštą pasiekė ne taip seniai, tad neturi gilių tradicijų ir galutinai suformuluotų vertinimo kriterijų. Tai lig šiol mažai analizuota meninės kūrybos sritis.
Dailininko knyga – knyga, neįprasta tiek forma, tiek savo medžiagiškumu ir turiniu. Apjungianti įvairias meninio komunikavimo formas: tapybą, objektą, skulptūrą, muziką, architektūrą…. Tai knyga, kuriai svarbus vizualus suvokimas, turinti netradicinę funkciją, apipavidalinta remiantis individualia menine koncepcija.
Respublikiniam moksleivių meninių projektų konkursui „KNYGA”, kurį organizuoja Klaipėdos Martyno Mažvydo progimnazija iš mūsų gimnazijos iškeliavo dvi knygos: tai stiklinė Emos Balbieriūtė ir Erikos Plekavičiūtės knyga su langu.
dsc_0031

dsc_0041

Paskaita apie tai, kaip elgti viešoje vietoje, kad aplinkiniams sudarytum gerą įspūdį

Lapkričio 24, antrąją dailės ir technologijų savaitės dieną, mūsų gimnazijoje lankėsi Šiaulių universiteto, Ugdymo sistemų katedros docentė Loreta Bartkevičiūtė – Valienė. Puikiai išmananti kūno neverbalinę kalbą per vieną pamoką atskleidė kelias deramo elgesio paslaptis. Pavyzdžiui, kaip sėdėti vyrui, o kaip sėdėti merginai, kad ne tik gražiai atrodytum, bet ir sudarytum kultūringo, verto pagarbos žmogaus įspūdį. Šmaikščiai ir vaizdžiai lektorė parodė, kaip elgti viešoje vietoje užklupus kosuliui ar slogai, kaip dera vaikinui už parankės vestis merginą ne tik į pasimatymą, bet ir prie altoriaus, kur laikyti nosinaitę ir kokia ji turėtų būti. Sužinojome, kaip tinkamai sveikintis, o kaip bučiuoti ranką damai.
Paskaita prabėgo labai greitai, liko daugybė gero elgesio paslapčių, kurių reikės išmokti. dsc_0129
dsc_0139
dsc_0148
dsc_0151

ŠU studentų tapyba gimnazijoje

2015 metų dailės ir technologijų dalykinė savaitė prasidėjo Šiaulių universiteto menų fakulteto studentų bakalauro darbų paroda. Tapybos darbai sukurti 2000-2013 metais, pasižymi įvairiomis temomis ir atlikimo maniera. Vieni darbai sukurti naudojant foto spaudą ant drobės, kiti tapyti akrilu ant kartono ar drobės. Tokie pat įvairūs siužetai: nuo hiperrealistinių vamzdžių ir čiaupų kompozicijos, iki siurrealistinių ir alsuojančių visiška abstrakcija darbų. Paroda veikia nuo 2015 lapkričio 23 dienos I a. galerijoje.
dsc_0047

dsc_0051

dsc_0053