Adventinis namų dekoravimas

Lapkričio 30 dieną prasidėjo Adventas – keturios rimties ir susikaupimo savaitės. Kasmet pradedame laukti Kalėdų, prisimindami Advento papročius ir tradicijas. Advento laikotarpiu vyresni šeimos nariai ir vaikai darydavo šiaudinius dirbinius – tai įvairūs paprastų ir sudėtingų formų reketukai, sodai, žvaigždės, paukščiai, aplikacijos, pintų šiaudų darbeliai. Šie rankdarbiai – viena iš seniausių rankdarbių rūšių. Nuo seno šie dirbiniai buvo naudojami tiek puošimui, tiek praktiniams tikslams. Smulkūs šiaudinukai buvo naudojami eglutėms puošti. Žvaigždės, dažniausiai šešiakampės, puošdavo kambario sienas.

Gruodžio 7 dieną, į gimnaziją prigužėjo svečių iš „Romuvos“ gimnazijos, Ragainės, Rėkyvos progimnazijų ir Ginkūnų Sofijos ir Vladimiro Zubovų pagrindinės mokyklos į liaudišką vakaronę – varžytuves „Adventui prasidėjus“. Jos metu namų puošimo paslapčių mokė technologijų mokytoja Ingrida Gumbakienė ir pirmokės gimnazistės, būrelio „Jaunoji šeimininkė“ narės. Visos vakaronės metu buvo gaminamos girliandos, įvairūs žaisliukai iš šiaudelių, o renginio pabaigoje visi – svečiai ir šeimininkai – savo padarytais šiaudinukais papuošė eglės šaką.

Renginio fragmentas
Renginio fragmentai

Trapus žiemos spindesys

I aukšto vitrinose nuo gruodžio 7 dienos veikia mokinių stiklo plastikos paroda „Žiema“. Darbai sukurti panaudojant nereikalingas stiklo duženas, jas lydant keramikos degimo krosnyje tol, kol įgauna aptakią formą, vienas sluoksnis susilydo su kitu. Gimnazistų darbuose spindi žvaigždės, trapios snaigės, žaliuoja apsnigtos eglės, pražysta raudonos Kalėdų gėlės.

Parodos fragmentas
Parodos fragmentas
Parodos fragmentas
Parodos fragmentas