Iš dailės olimpiados respublikinio turo – su pagyrimu

Jau 18-as pavasaris, kai savo kūrybiškumą parodyti susirenka gabiausi šalies jaunieji menininkai. Šįkart balandžio 3-iosios rytą jie rinkosi į Panevėžio dailės mokyklą. Atvažiavo savivaldybių etapuose geriausiai pasirodę 63 mokiniai iš skirtingų Lietuvos miestų ir miestelių. Kaip jau įprasta, kasmet keičiama olimpiados vieta ir tema. Šių metų olimpiados tema – „Sparnai. Nuo vėjo malūnų iki…“. Mokiniai taip pat turėjo atsivežti savo darbo priemones ir medžiagas, bei per dvi valandas pasirinkta technika, nupiešti, nutapyti darbą vietoje paskelbta tema „Skrydis sapnuose ir svajonėse“. Šiaulių miestą atstovavo mūsų gimnazistė Rūta Dovydaitytė. Jos kūrybinė veikla buvo labai palankiai įvertinta Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo mokslo ministerijos pagyrimo raštu ir rėmėjų dovanomis.101_5328

Mūsų gimnazijoje tarptautinis konkursas

Pasaulis margas – kiekvienas jo kampelis yra unikalus, vienintelis. Tokią įvairovę sukuria nuostabi gamta ir žmonės. Skiriasi mūsų požiūriai, pomėgiai, charakteris. Žmogų formuoja, ugdo gyvenamoji aplinka, žmonės, šeima. Didelę reikšmę turi tradicijos, papročiai, liaudies kultūra, kurie į šeimas atkeliauja iš protėvių. Mūsų šeimos turi skirtingą patirtį, išgyveno skirtingus likimus, dažnai atspindinčius tautos ar šalies istoriją.
Kovo 29 dieną Šiaulių Kultūros centre atidaryta tarptautinio mokinių piešinių ir tekstilės darbų konkurso „Spalva-ritmas-ornamentas“ geriausiųjų darbų paroda, organizuota mūsų gimnazijos.
Šis konkursas yra skirtas spalvomis ir ornamentais parodyti savo išskirtinumą, priklausymą tam tikrai etninei aplinkai, kilmei. Daugelis mokinių mielai vaizdavo gamtą, liaudies meną: audinius, drožinius, architektūrą, kiti rinkosi liaudies papročius ir šventes. Jūsų darbuose puikiai matomi senosios kultūros atspindžiai, susipynę su šiandienos pasauliu, paveldas improvizuojamas jauno žmogaus širdimi.
Į konkursą buvo atsiųsta apie 16o kūrinių, sukurtų tapybos, grafikos, tekstilės technikomis iš 25 Lietuvos ir Latvijos mokyklų. Konkurse dalyvavo mokiniai iš Birštono, Vilniaus, Kelmės rajono, Radviliškio, Mažeikių, Marijampolės, Šiaulių miesto ir rajono, bei Latvijos miesto Jelgavos. Parodoje eksponuojama daugiau negu 70 kūrinių. Buvo pakankamai sunku iš tiek daug kūrinių atrinkti geriausius. Atrinktieji yra išbaigti, originalūs, spalvomis ir ornamentika perteikia autorių požiūrį į aplinką, kurioje gyvena, kuria ir bręsta kaip asmenybės. Po parodos atidarymo mokiniai ilgai šurmuliavo, džiaugėsi savo ir kitų kūryba, laimėtais prizais ir diplomais. Paroda veiks iki balandžio 20 d.
Sužinosite kas tapo laureatais, pamatysite jų ir kitų dalyvių darbus, pavartę parodos katalogą.

Dėkojame muzikos mokytojai ir mokiniams, anglų ir lietuvių kalbų mokytojoms, visiems, prisidėjusiems prie sklandaus ir skambaus parodos atidarymo, bendravimo su svečiais.