Dailės egzaminas 2010

Net dvylika mūsų gimnazijos abiturientų laikė dailės egzaminą. Mokiniai rinkosi fotografiją, grafikos, tapybos  technikas, kostiumo dizainą, skaitmeninę tapybą.

Benas Bagavičius „Žmogus kišasi į gamtą“, fotografija. Darbo vadovė Svetlana Trigarceva.
Justina Budrytė „Likę žiemoti“, fotogtafija. Darbo vadovė Svetlana Trigarceva.
Ieva Gulbickaitė „Langas“, fotografija. Darbo vadovė Elida Ignatavičienė.
Dovilė Kantauskaitė „Kaukės“, sp. tušas, popierius. Darbo vadovė Elida Ignatavičienė.
Domas Kavaliauskas  „Roleksas“, kartonas, akrilas. Darbo vadovė Elida Ignatavičienė.
Artūras Mičelis „Pavojus gamtai“, peištukas, popierius. Darbo vadovė Svetlana Trigarceva.
Renata Rubašiūtė „Svajonė“, rašiklis, popierius. Darbo vadovė Elida Ignatavičienė.
Melita Rus „JO ordinai“, mišri technika. Darbo vadovė Elida Ignatavičienė.
Sigita Sasnauskaitė „Interpretacija“, fotografija. Darbo vadovė Elida Ignatavičienė.
Emilija Songailaitė „Incestas“, drobė, akrilas. Darbo vadovė Elida Ignatavičienė.
Jonas Žilinskas „Visuomeninis transportas“, skaitmeninė tapyba. Darbo vadovė Svetlana Trigarceva.

B. Bagavičius
B. Bagavičius

J. Budrytė
J. Budrytė

I. Gulbickaitė
I. Gulbickaitė

A. Jakas
A. Jakas

D. Kantauskaitė
D. Kantauskaitė

D. Kavaliauskas
D. Kavaliauskas

A. Mičelis
A. Mičelis

R. Rubašiūtė
R. Rubašiūtė

M. Rus
M. Rus

S. Sasnauskaitė
S. Sasnauskaitė

E. Songailaitė
E. Songailaitė

J. Žilinskas
J. Žilinskas

Baigėsi fotografijų konkursas „Tėvas“

Mūsų gimnazijos organuzuotame fotografijų konkuse „Tėvas“, skirtame pasaulinei Tėvo dienai paminėti, dalyvavo moksleiviai iš Šiaulių miesto ir rajono, Zarasų, Kauno miesto bei rajono. Gausiausiai konkurse dalyvavo mūsų gimnazistai. Kadangi konkurso nuostatai buvo skelbti ir anglų kalba, labai malonu buvo sulaukti nuotraukos iš Austrijos sostinėje Vienoje gyvenančios Ingrid. Jos nuotrauka dvelkia ilgesiu ir nostalgija, atspindi jautraus paauglio išdyvenamą šeimos dramą.
Visi lankytojai galėjo balsuoti už labiausiai patikusią nuotrauką. Iš daugiausiai balsų surinkusių nuotraukų autorių laureatais pripažinta 10. Jiems el. paštu išsiųsti diplomai, o likusiems – dalyvio sartifikatai.
Visas nuotraukas galite peržiūrėti http://www.daukantas.lt/fotok/

Sveikiname laureatus ir dalyvius! Dėkui Jums ir iki susitikimų kituose konkursuose. 

Konkurso laureatė

Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Aplikos skyriaus skelbtame konkurse „Žvilgsnis į žemę pro foto objektyvą“ dalyvavo dvi mūsų gimnazistės –  Justina Budrytė ir Deimantė Liutkutė. Deimantė tapo nugalėtoja, ji nominuota kaip gražaiusios fotografijos autorė. Sveikiname Deimantę. Visas nuotraukas galite pažiūrėti http://public.fotki.com/konkursaszeme/
dl

Apie rokoko

Meno stilius, XVIII a. viduryje susikūręs Prancūzijoje ir išplitęs Europoje, vadinamas rokoko. Mes jį lengvai atpažįstame iš visur naudoto kriauklės motyvo, nepaprasto puošnumo interjere, įmantrių ir labai plačių moterų suknių ir aukštų, sudėtingų šukuosenų. Trečiokai gimnazistai pasitelkę molį sukūrė mažas skulptūrėles-biustus, kuriuos papuošė įmantriomis „šukuosenomis“ iš įvairių medžiagų.
Paroda „Rokoko“ veikia I a. vitrinoje nuo 2010 birželio 12 dienos.
Mokytoja Elida Ignatavičienė.

1

2

Integruotos pamokos

„Gaudyti vėją“ per pamokas – nevalia, bet mūsų gimnazijos septintokai netradicinės pamokos metu bandė prisijaukinti vėją. Netoli Salduvės piliakalnio vyko integruotos technologijų, kūno kultūros ir dailės pamokos, kurių metu moksleiviai leido aitvarus. Kadangi diena pasiteikė tvanki ir beveik be vėjo, tai mokykloje iš anksto pačių pasidaryti ir dekoruoti aitvarai nenorėjo kilti. Teko skraidinti vyresnių mokinių pagamintus ir ne vieną padangę išraižiusius aitvarus. Beveik tris valandas didžiuliai ir spalvingi aitvarai birželio antrosios vidurdienį puošė Šiaulių dangų. Septintokai, pėsčiomis atžygiavę nuo gimnazijos iki piliakalnio, buvo žvalūs ir energingi, iš karto mokėsi leisti atvarus ar žaisti judriuosius žaidimus. Kelios valandos prabėgo greitai ir linksmai.

Integruotos pamokos iniciatorius ir aitvarų leidimo meistras – technologijų mokytojas D. Vaidžiulis jam talkino technologijų mokytoja I. Gumbakienė, dailės mokytoja E. Ignatavičienė, kūno kultūros mokytojai J. Buivydienė, R. Jaseliūnas ir S. Poliakas.
001
002
003
004
006
005