Stiklinė knyga apie gintarą

Respublikinėje konferencijoje  „Skaityti, tai sėdėti ant pasaulio stogo“ kolektyviniame mūsų gimnazijos pranešime buvo pristatyta knyga iš skaidraus ir spalvoto stiklo. Keturi banguoti knygos lapai vaizduoja jūrą, smėlėtą, nusėtą gintarais pakrantę, laisvai sklendžiantį paukštį, yra įrašytas tekstas apie gintarą. Darbą sukūrė Ia klasės mokinės Akvilė Kasparaitė ir Rimantė Bračaitė. Konferencija vyko Vilniaus Simono Daukanto gimnazijoje 2015 kovo 17 dieną.
stiklas_2

Fotografija tekstilėje

Fotografiją tradiciškai įsivaizduojame atspausdintą ant popieriaus. Foto menas per 170 metų pažengė toli, dar didesnes galimybes suteikia skaitmeninė spauda. Nuotraukas spausdinti galima ne tik ant popieriaus, bet ir stiklo, keramikos, metalo, plastiko ir audinio.
Šiaulių universiteto Menų fakulteto dėstytojos Vilijos Lesauskienės darbuose apjungiama tekstilė ir fotografija. Menininkė stengiasi fotografuoti abstrakčius objektus, šešėlius, netikėtas spalvines dėmes. Apdorotas kompiuteriu ir atspausdintas nuotrauka jungia su minkšta medžiaga tekstile, supina ir sujungia į vientisą kompoziciją.
Vilijos Lesauskienos paroda „Kitoks pasaulis“ atidaryta 2015 kovo 16 dieną, 11.30 val. gimnazijos pirmame aukšte.

dsc_5898

dsc_5899

dsc_5900

Sveikiname laureates

Šiaulių miesto moksleivių kūrybinių darbų „Spalvota svajonė“ konkurse mūsų gimnaziją atstovavo devynios I-II klasių moksleivės. Jos piešė, tapė svajones apie ateitį, būsimas keliones, profesiją, išreiškė apmaudą dėl neišsipildžiusių lūkesčių.
Erika Plekavičiūtė Im kl. ir Amanda Margytė IIm kl. tapo šio konkurso laureatėmis.
Sveikiname nugalėtojas!
Parodos katalogas

Mūsų praeitis senose fotografijose

Pasaulyje kiekvieną dieną padaroma keli šimtai milijonų nuotraukų. Facebook teigia, kad jo serveriuose kasdien patalpinama daugiau nei 200 milijonų nuotraukų.
Šiandien fotografiją mes suvokiame kaip savaime suprantamą dalyką. Fotografuojame viską ir visur: prisiminimus, keliones, savo ir kitų šventes, fotografuojame profesionaliose ir mėgėjiškose foto studijose, fotografuojame svečiuose, kavinėse, gatvėse, mokykloje. Žaibiškai išpopuliarėjo foto autoportretai — asmenukės, kurias taip mėgsta daryti jaunimas.
Labai lengva tarp 3,5 trilijono padarytų nuotraukų pamiršti tas, nepaprastai trapias ir ypatingas. Ištraukime jas įkalintas dėžėse, pamirštas albumuose. Pažiūrėkime kaip atrodėme būdami vaikai, kaip atrodė mūsų tėvai, seneliai, proseneliai ir pajuskime kokios ypatingos jos yra.
III klasių mokinės, lankančios fotografijos pamokas mėnesį darė projektinį darbą ir surinko seniausias savo šeimos nuotraukas. Pati seniausia rasta nuotrauka datuojama 1905 metais, kitos 1925-37 m. Nuotraukos eksponuojamos II a. koridoriuje, prie jų parašyta nuotraukos sukūrimo metai, kas jose užfiksuota. Nuotraukos eksponuojamos nuo 2015 kovo 2 dienos.

Nuotrauka daryta prieš pat emigraciją į JAV apie 1920m.
Nuotrauka daryta prieš pat emigraciją į JAV apie 1920m.

Seniausia rasta nuotrauka datuojama 1905 m.
Seniausia rasta nuotrauka datuojama 1905 m.