Biudžetinė įstaiga, kodas juridinių asmenų registre 190541864, S. Daukanto g. 71, LT-76230 Šiauliai
Tel./faks. (8 41) 52 35 61, el. p. sdgimnazija@gmail.com
2018-06-21 Ketvirtadienis El. dienynas El. paštas Galerija Skelbimai 2%
Pamokų laikas
      1. 800 – 845
      2. 855 – 940
      3. 950 – 1035
      4. 1045 – 1130
      5. 1155 – 1240
      6. 1300 – 1345
      7. 1355 – 1440
      8. 1450 – 1535

Pamokų laikas trečiadieniais

      1. 800 – 845
      2. 855 – 940
      3. 950 – 1035
      4. 1045 – 1130
      5. 1155 – 1240
Kl. valandėlė 1250 – 1320
      6. 1325 – 1410
      7. 1420 – 1505
      8. 1515 – 1600
Mintis
O tempora, o mores!

Cicero

Mūsų partneriaiSteigėjai

Nepakartojami įspūdžiai, grįžus iš Strasbūro...

Laima (2009-05-04 13:34:25)

Šiaulių Simono Daukanto vidurinės mokyklos mokiniai balandžio 16 dieną lankėsi Europos Parlamente (EP) Strasbūre, kur tarptautiniame „Euroscola“ renginyje atstovavo Lietuvai. Atstovauti Lietuvai vienoje iš svarbiausių Europos Sąjungos institucijų 25 mokinių grupei patikėta po to, kai Šiaulių mieste ši komanda, įveikusi dvi gerai pasiruošusias mokinių grupes iš Šalkausko ir Janonio mokyklų, buvo pripažinta konkurso nugalėtoja.

Mokiniai iškovojo pagrindinį projekto „Euroscola“ prizą – kelionę į Strasbūrą ir teisę kartu su kitų šalių atstovais varžytis dėl daugiausiai apie Europos Sąjungą (ES), jos institucijas ir šalis žinančios komandos titulo. Mūsiškiai tarptautiniame konkurse pademonstravo puikias žinias apie ES ir EP, aktyviai dalyvavo diskusijose.

Tarptautinis „Euroscola“ renginys, kuriame dalyvavo daugiau nei 800 mokinių ir apie 60 mokytojų iš 20 Europos Sąjungos šalių, vyko plenarinėje Europos Parlamento salėje. Kadangi tuo metu, kai vyko konkurso „Euroscola“ baigiamasis etapas, Europos Parlamento nariai atostogavo, mokiniams buvo suteikta unikali proga padirbėti jų vietose bei pajusti europarlamentarų darbo ritmą, metodiką ir principus.

Delegacija

Pirmojoje dienos pusėje mokiniai dirbo grupėse, kuriose įvairių šalių atstovai sprendė socialines ir politines problemas, diskutavo apie šiandienines ES aktualijas, dalyvavo debatuose. Kiekviena iš 6 komandų privalėjo išsirinkti pirmininką bei sekretorių, taip pat parengti pranešimą nurodyta tema. Po kiekvienos grupės pasisakymo jaunieji europarlamentarai kėlė sudėtingus klausimus, po to balsavo „už“ arba „prieš“. Balsavimas mokiniams sukėlė daugiausiai emocijų, nes tokiu būdu kiekvienas galėjo išreikšti savo nuomonę.

Kita dienos dalis buvo paskirta „Eurogame“ (iš ang. k. eurožaidimas), kuris turėjo padėti išsiaiškinti tikruosius tarptautinio renginio „Euroscola“ nugalėtojus. Šiame žaidime dalyvavo komandos, sudarytos iš 4 skirtingų tautybių asmenų. Pirmajame etape grupių nariai turėjo atsakyti į klausimus, suformuluotus įvairiomis kalbomis. Į finalą buvo atrinktos keturios komandos, kurios tarpusavyje toliau varžėsi dėl nugalėtojos vardo. Iš mūsiškių į finalininkų gretas pateko Mindaugas Giniotis. Jo komanda liko antra.

Nepaisant to, mokiniai buvo puikios nuotaikos, nes ne kiekvieną dieną jiems tenka dalyvauti tokio lygio renginyje.

Kai svarbiausias kelionės tikslas – dalyvavimas tarptautiniame konkurse „Euroscola“ Europos Parlamente Strasbūre buvo įgyvendintas, mokiniai galėjo atsipalaiduoti ir džiaugtis kita kelionės dalimi – viešnagėmis Reimse, Paryžiuje, Briugėje, Kvedlinburge ir Berlyne.

Aštuonias  dienas trukusioje kelionėje mokiniai pamatė daugelį Lenkijos miestų, aplankė Prahą, vėliau tris miestus Prancūzijoje – Strasbūrą, Reimsą ir Paryžių. Strasbūre ne tik sudalyvavo „Eoroscolos“ renginyje, bet ir apsilankė senamiestyje, pasivaikščiojo po mažąją Prancūziją.

Vykdami į Paryžių, mokiniai užsuko į Reimsą. Aplankė Reimso gotikinę Dievo Motinos katedrą, kuri sužavėjo savo harmonija, skulptūrų gausa, meniškais vitražais. Čia karūnavosi 25 Prancūzijos valdovai. Reimsas - Šampanės provincijos sostinė, šampano gamybos centras.

Paryžius, kuriame mokiniai praleido beveik dvi dienas, jiems padarė didžiausią įspūdį. Ypač mokinius sužavėjo Eifelio bokštas, (net Eifelio bokštas buvo matyti pro viešbučio langus), Monmartras,  Vandomo, Bastilijos ir Sorbonos aikštės, Sitė sala su Dievo Motinos katedra, Panteonas, Triumfo arka, taip pat Luvro muziejus, kuriame mokiniai nepraleido progos apžiūrėti žymiausių pasaulio kūrinių – Mono Lizos paveikslą, Afroditės ir Dovydo skulptūras, Napoleono III apartamentus, Egipto ir Antikos ekspozicijas.

Viename seniausių Belgijos miestų Briugėje mokiniai praleido net devynias valandas. Vaikščiojo po senamiestį pėsčiomis, aplankė Dievo Motinos katedrą, viduramžiškas gatveles, aikštes, šv. Jėzaus kraujo baziliką su stebuklingomis relikvijomis. Plaukiojo laiveliais kanalais.

Mokiniai apsilankė ir Kvedlinburge, mieste, kuris įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Jo senamiestis – vienas didžiausių paminklų Vokietijoje. Tai miestas, kurio analuose pirmą kartą buvo paminėtas Lietuvos vardas.

Berlyne mokiniai apžiūrėjo Reichstago rūmus, Brandenburgo vartus, Potsdamo aikštę, kitus pastatus.

Kelionė buvo turininga. Mokiniai pagilino ne tik žinias apie Europos Sąjungą, jos institucijas, bet ir pamėgino praktiškai padirbėti europarlamentarų darbo vietose, praplėtė teorines istorijos, geografijos, dailės bei politologijos žinias.

Mokinių grupę į kelionę lydėjo „Euroscolos“ konkursui padėję pasiruošti neformaliojo švietimo ir pagalbos skyriaus vedėja Laima Tiepelienė, istorijos mokytojas - ekspertas Virginijus Navickas, fotografijos būrelio vadovas Gediminas Beržinis.

Kelionei ir mokinių kultūrinei – pažintinei veiklai pinigų užteko iš Europos Parlamento skirtų lėšų. Esame dėkingi už puikią mums suteiktą progą.

© 2018 Šiaulių Simono Daukanto gimnazija