2017-02-21 Antradienis El. dienynas El. paštas Galerija Skelbimai 2%
     |||   GIMNAZISTŲ DĖMESIUI! 2017 m. vasario 22 d. 15.05 val. (trečiadienį) aktų salėje vyks naujų teatrinio sambūrio „Mūza“ dalyvių priėmimas. Maloniai lauksiu! Teatro mokytoja, aktorė Silvija Povilaitytė
Pamokų laikas
      1. 800 – 845
      2. 855 – 940
      3. 950 – 1035
      4. 1045 – 1130
      5. 1155 – 1240
      6. 1300 – 1345
      7. 1355 – 1440
      8. 1450 – 1535

Pamokų laikas trečiadieniais

      1. 800 – 845
      2. 855 – 940
      3. 950 – 1035
      4. 1045 – 1130
      5. 1155 – 1240
Kl. valandėlė 1250 – 1320
      6. 1325 – 1410
      7. 1420 – 1505
      8. 1515 – 1600
Mintis
Los ordenadores son inútiles. Sólo pueden darte respuestas.

Pablo Ruiz Picasso

Mūsų partneriaiSteigėjai


Naujienos

Septintokų viešnagė

Laima Tiepelienė (2017-02-17 13:44:33)

Šiaulių Simono Daukanto gimnazijoje, įgyvendinant Salduvės progimnazijos projektą „Augu ir tyrinėju“, suorganizuotos kūrybinės veiklos progimnazijos septintokams „Kuriu. Meno ir dizaino dirbtuvėse“.   Septintokai dalyvavo net penkiuose skirtinguose meno užsiėmimuose. Muzikos užsiėmimo metu grojo įvairiais instrumentais, dailės užsiėmime iš stikliukų kūrė vitražus, technologijų užsiėmimuose iš konstrukcinių medžiagų kūrė šventines širdeles, vėlimo mašinų pagalba pasigamino netradicinius skirtukus knygoms, fotostudijoje susipažino su fotografijos kūrimu, patys tamsoje kūrė neįprastas nuotraukas.
Salduviškiai labai džiaugėsi suorganizuotomis veiklomis, prasmingai praleistu laiku, pasigamintais darbeliais ir neišdildomais įspūdžiais. Buvo smagu girdėti, kad viešnagė vaikams labai patiko ir jie būtinai dar atvyks į svečius ne vieną kartą.


 

Diskusija „Be meilės tos nebus poetų!”

Bibliotekos vedėja Jolanta Šilenskienė (2017-02-17 13:17:56)

Simono Daukanto gimnazijos skaitykloje vyko diskusija „Be meilės tos nebus poetų“, kurios tikslas – prisiliesti prie meilės temos per poezijos ir tikybos prizmę. Šiandien Valentino diena tapo lyg komercinė diena. Siunčiamos sentimentalias žinutes, prekiautojai ragina pirkti proginius atvirukus, gėles, širdeles, balionus, konditerinius gaminius. Taip išreiškiant savo atsidavimą globėjui Šv. Valentinui.

Tikybos mokytoja L. Krankalytė prieštarauja: kuo mažiau balionų ir širdelių! Istorija byloja, kad įsimylėjėlių globėjas Šv. Valentinas yra legendomis apipintas kankinys. Trečiame amžiuje gyvenęs kunigas Valentinas Romos imperatoriaus Klaudijaus II buvo uždarytas į kalėjimą dėl to, kad tuokė krikščionių poras. Už šiuos gerus darbus Valentinas buvo suimtas ir nubaustas mirtimi vasario 14-ąją dieną. Kita legenda atskleidžia Valentino kaip gydytojo istoriją. Dievas per pamaldžius žmones daro stebuklus – išgydo ligonius. Žmonės pastebėjo vykstančius stebuklus ir po kiek laiko Valentinas buvo paskelbtas šventuoju.

skaityti toliau...

 

Seminaras „Ką turėčiau žinoti apie emocinę sveikatą“

Laima Tiepelienė (2017-02-13 08:58:10)

Simono Daukanto gimnazijoje buvo suorganizuotas informacinis seminaras „Ką turėčiau žinoti apie emocinę sveikatą. Lietuvos ir Europos jaunimo psichinės sveikatos tendencijos“ miesto vyresniųjų klasių gimnazistams. Seminarą vedė JPP „Kurk Lietuvai“ projekto vadovai Kristina Medžiaušytė ir Donatas Paulauskas. Jie pristatė LR sveikatos apsaugos ministerijoje (SAM) įgyvendinamą projektą „Visuomenės psichikos sveikatos gerinimas“. Jaunimas buvo pakviestas tapti kovo mėn. startuosiančios naujos emocinės savipagalbos programėlės testuotojais. Gydytojas psichoterapeutas Dainius Jakučionis supažindino jaunimą, ką jie turi žinoti apie emocinę sveikatą, kaip susitvarkyti ir įveikti neigiamas emocijas, kaip valdyti įtampą kovojant su egzaminų stresu. Gydytojas sulaukė itin didelio jaunimo dėmesio, daug klausimų. Susitikimas buvo įdomus ir naudingas, privertė susimąstyti apie gyvenimo kokybę ir sveikatą.

 

Šimtadienio šventė „Gyvenk ir nesustok, dainuoki ir svajok!“

Laima Tiepelienė (2017-02-07 23:33:06)

Jau gražia tradicija tapusi šimtadienio šventė praėjusį penktadienį subūrė visą Šiaulių Simono Daukanto gimnazijos bendruomenę į Šiaulių Kultūros centrą. Daukantiškai paskelbė Šiaulių miesto abiturientų Šimtadienio pasirodymų pradžią.

Neišsigandę gripo, žvarbaus oro abiturientai pristatė komedijų koliažą „Gyvenk ir nesustok, dainuoki ir svajok!“. Spektaklio režisierės – teatro mokytoja – Šiaulių dramos teatro aktorė Silvija Povilaitytė ir muzikos mokytoja Vilma Ušinskienė.

Žiūrovai išvydo išraiškingai abiturientų suvaidintas scenas iš klasika tapusių komedijų „Tartiufas“, „Figaro vedybos“, „Viešbučio šeimininkė“, „Kaip svarbu būti rimtam“, „Pigmalionas“, „Dvyliktoji naktis“ ir „Aštuonios mylinčios moterys“.

skaityti toliau...

 

Padėkos pertrauka

Laima Tiepelienė (2017-02-07 21:40:13)

Antradienį - vasario 7 d. po 5 pamokų II aukšte suorganizuota Padėkos pertrauka, kurios metu apibendrinti I pusmečio rezultatai ir padėkota mokiniams:

Už puikų mokymąsi:
Augustė Buivydaitė Im
Greta Petkauskaitė IIm
Erika Plekavičiūtė IIIm + už aktyvią veiklą
Už gerą mokymąsi:
Arnas Auryla Im + už aktyvią veiklą
Raminta Bagučanskaitė Im
Balašaitis Justas Im
Danilevičiūtė Gintarė Im
Juodpalytė Domantė Im
Kazlauskaitė Rugilė Im + už aktyvią veiklą
Kovalevskis Rokas Im + už aktyvią veiklą
Krylatych Aleksandr  Im
Norkutė Gabija Im + už aktyvią veiklą
Tautvaišas Simonas Im
Tenikaitytė Gabija  Im + už aktyvią veiklą
Ulinskaitė Gabija Im
Zajančkauskaitė Beatričė Im
Zaveckaitė Deimantė Im
Česlovas Basalykas IIb
Ugnius Žukauskas IIb
Smiltė Butkevičiūtė IIm
Jovita Juškaitė IIm + už aktyvią veiklą
Neda Kazlauskaitė IIm + už aktyvią veiklą
Goda Každailytė IIm + už aktyvią veiklą
Eglė Naudžiūnaitė IIm
Emilija Račkauskaitė IIm
Gabija Zavarykinaitė IIm + už aktyvią veiklą
Benas Dargužas IIc
Ernesta Gintilaitė IIIm
Rimantė Gudeliauskytė IIIm
Matas Kivylius IIIm
Edvinas Račys IIIm + už aktyvią veiklą
Kamilė Šilinskaitė IIIm + už aktyvią veiklą
Aistė Tamoševičiūtė IIIm
Boleslovas Basalykas IIIb
Agnė Valiulytė IIIb + už aktyvią veiklą
Gediminas Morkūnas IIIb
Rugilė Streckaitė IIIc + už aktyvią veiklą
Vytautė Buivydaitė IVm + už aktyvią veiklą
Arūnė Simanauskaitė IVm
Klaudijus Pučkus IVm
Raimonda Zaveckytė IVa + už puikų lankomumą
Simona Vaitkutė IVb + už puikų lankomumą
Roberta Strigūnaitė IVc
Už aktyvią veiklą:
Orestas Mažintas IIIc
Samanta Petkutė IIIb
Skaistė Zykaitė IIc
Kamilė Baranauskaitė IIc
Erika Lymarytė IIm
Gabrielė Babkinaitė IIa
Kajus Pijus Urbanavičius IIa
Donata Taunytė IIIm
Rosita Borisovaitė IIIm
Guoda Valašinaitė IVa
Už puikų lankomumą:
Dovilė Kaupaitytė IVm (nė vienos praleistos pamokos)
Andrius Steponavičius IIa (nė vienos praleistos pamokos)
Dovydas Grikšas IVb
Kristupas Murza Ib
Modestas Ubavičius Ia
Akcijų „Savaitės klasė“ lyderėms:
Im klasei – surinkusiai 16 lipdukų
IVm klasei – surinkusiai 11 lipdukų
IIIa klasei – surinkusiai  10 lipdukų

 

Netradicinė anglų kalbos pamoka „Ekologinis pėdsakas“

Anglų kalbos mokytoja Jurga Selvenienė (2017-01-31 13:33:23)

Ar žinojote, kad yra galimybė nustatyti kiek kiekvienas iš mūsų padarome žalos aplinkai, t. y. apskaičiuoti savo ekologinį pėdsaką (angl. ecological footprint)?

Netradicinėje anglų kalbos pamokoje ketvirtokai susipažino su ekologinio pėdsako reiškiniu, kuris apibūdinamas kaip žmogaus poreikių ir Žemės ekosistemų matas, naudojamas lyginant žmonių poreikius su Žemės planetos ekologijos sugebėjimu atsinaujinti. Naudodamiesi planšetiniais kompiuteriais ir vaizdinga bei lengvai suprantama ekologinio pėdsako skaičiuokle EFC (angl. Ecological Footprint Calculator), mokiniai apskaičiavo savo ekologinį pėdsaką įvairiose srityse (gyvenamoji vieta, mityba, vartojimas, mobilumas ir t. t.) ir nustatė kiek Žemės planetų reikės žmonijai išlaikyti, jei viso pasaulio gyventojai gyventų taip, kaip gyvena jie (mokiniai).

skaityti toliau...

 

Buvusių abiturientų susitikimas

Laima Tiepelienė (2017-01-29 21:50:20)

Žvarbų sausio 27-osios, penktadienio vakarą, gimnazijoje rinkosi buvę visų šešiolikos laidų abiturientai. Juk mokykla – savotiška šeima, į kurią visada sugrįžta visi esami ir buvę mokiniai - susitikti, pasimatyti, pabendrauti, mokykloje prabėgusias dienas prisiminti, kartu ir sužinoti, kokia mokykla yra šiandien ir kuo ji gyvena. Daukantiškius nuotaikingu šokiu – daina pasveikino dabartinės abiturientės ir muzikos mokytoja V. Ušinskienė, XVI-osios laidos abiturientų auklėtojos I. Vainorienė ir J. Buivydienė. Gimnazijos direktorius V. Kantauskas pasidžiaugė tokiu gausiu susirinkusiųjų būriu, pasidalino gimnazijos pasiekimais, nuveiktais darbais.

skaityti toliau...


Naujienų archyvas

Sveikiname

Sveikiname Im klasės mokinį Simoną Tautvaišą Šiaulių miesto 9 klasių mokinių matematikos olimpiadoje laimėjus III-ą vietą. Dėkojame matematikos mokytojai Irenai Šukienei už mokinio paruošimą.


Sveikiname IIm klasės mokines Eriką Lymarytę ir Jovitą Juškaitę Šiaulių miesto mokyklų žaidynių mergaičių badmintono varžybose užėmus III-ą vietą ir Im klasės mokinį Justą Balašaitį bei IIIc klasės mokinį Eimantą Zapalskį berniukų badmintono varžybose užėmus II-ą vietą. Dėkojame kūno kultūros mokytojams už mokinių paruošimą.


Sveikiname IIm klasės mokinę Smiltę Butkevičiūtę Šiaulių miesto 9-10 klasių mokinių anglų kalbos konkurse laimėjus I-ą vietą. Dėkojame anglų kalbos mokytojai Dianai Vaidžiulei už mokinės paruošimą.


Šiandienos gimtadieniai
Edvardas Milaknis
Vilmantas Nikontas
Dimas Vaidžiulis

© 2017 Šiaulių Simono Daukanto gimnazija