Kokia gali būti tekstilė

Kokia gali būti tekstilė

Vykdant ilgalaikį inžinerinį projektą „Išmanus kostiumas“ IIi klasės mokiniai apsilankė tokia veikla užsiimančioje įmonėje šalia Kauno UAB „Garlita“. Tai privataus kapitalo įmonė, gyvuojanti nuo 1970 m. Įgyvendinus plyno lauko investicijų projektą šiandien viena inovatyviausių savo srities įmonių rytų Europoje, pasižyminti 4 kartos pramonei būdingomis savybėmis, trikotažo produkciją teikianti pasaulio įžymybėms, karališkoms šeimoms, kariams, policininkams, sportininkams.

Mus pasitikę du įmonės direktoriai mielai papasakojo apie pasiekimus, aukso medalius už produkciją pasaulinėse parodose, pademonstravo produkcijos pavyzdžius. Charizmatiškoji pardavimų direktorė Rita šioje įmonėje dirba nuo 14 m., yra jos savininkė, domisi šia pramonės sritimi ir mokslo pasiekimais. „Garlitos“ produkcija testuojama Austrijos institutų laboratorijose, atitinka griežčiausius standartus. Tai ką gamina „Garlita“?  Bendradarbiaudami su austrų, danų ir šveicarų mokslininkais,  įmonės darbuotojai iš verpalų su nano dalelėmis gamina unikaliomis savybėmis pasižyminčius megztinius: atbaidančius uodus, apsaugančius nuo ultravioletinių spindulių ir bakterijų, prisotintus vitamino E, atsparius pjūviams, atsparius ugniai, atsparius drėgmei ir dėmėms ir kt. Įmonė pelnė net NATO kariuomenių pasitikėjimą – „Garlita“ pagamino karines uniformas daugeliui valstybių. Kiti drabužiai skirti pasaulinėms įžymybėms, karališkų šeimų atstovams, kai reikia atrodyti kasdieniškai, neišsiskirti iš minios, bet būti apsaugotam nuo fizinio pažeidimo.

Direktorė Rita paskatino mokinius degti savo idėja, dirbti negailint savęs, nes žingeidūs paaugliai šiandien turi visas galimybes būti pripažintais.

Kita pažintinės ekskursijos dalis buvo KTU Mechanikos inžinerijos ir Dizaino fakultetas. Čia susitikome su 5 dėstytojais, kurie aprodė tekstilės laboratorijas, testavimo centrus, eksperimentines siuvyklas ir mezgyklas. Mokiniai sužinojo kad tekstilė taikoma ne tik dėvėjimui, bet Formulės 1 bolidai sukurti taip pat taikant panašias technologijas, o poliesterio pluoštas naudojamas širdies vožtuvuose. KTU dėstytojai linkėjo sėkmės įgyvendinant šį projektą.

Integruoto inžinerijos kurso mokytoja Elida Ignatavičienė


Komentarai išjungti.