Biudžetinė įstaiga, kodas juridinių asmenų registre 190541864, S. Daukanto g. 71, LT-76230 Šiauliai
Tel./faks. (8 41) 52 35 61, el. p. sdgimnazija@gmail.com
2018-06-19 Antradienis El. dienynas El. paštas Galerija Skelbimai 2%
Pamokų laikas
      1. 800 – 845
      2. 855 – 940
      3. 950 – 1035
      4. 1045 – 1130
      5. 1155 – 1240
      6. 1300 – 1345
      7. 1355 – 1440
      8. 1450 – 1535

Pamokų laikas trečiadieniais

      1. 800 – 845
      2. 855 – 940
      3. 950 – 1035
      4. 1045 – 1130
      5. 1155 – 1240
Kl. valandėlė 1250 – 1320
      6. 1325 – 1410
      7. 1420 – 1505
      8. 1515 – 1600
Mintis
Too bad the only people who know how to run the country are busy driving cabs and cutting hair.

George Burns

Mūsų partneriaiSteigėjai

„Kūrybos šviesos“ popietė leido pabūti meno pasaulyje

Lietuvių kalbos mokytojos Jūratė Stancelienė ir Angelė Bražaitė (2014-05-15 11:18:27)

Penktadienį (2014-05-09) gimnazistai iš S. Šalkauskio, S. Daukanto gimnazijų, V. Kudirkos progimnazijos jaunieji kūrėjai sugužėjo į tradicinį pavasarinį „Kūrybos šviesos“ renginį. Šįkart popietė buvo skirta prisiminti kelias Lietuvai svarbias datas. Būtina buvo paminėti spaudos atgavimo 110 metines ir prisiminti, kad prieš 300 metų Lietuva išvydo pirmąjį grožinį lietuvišką kūrinį, kurio autorius Kristijonas Donelaitis.

Popietę pradėjo dainininkė Aistė Stonytė iš Kudirkos progimnazijos, šoko V. Kudirkos ir S. Daukanto mokyklų šokėjai. ŠDT teatro aktorė, mūsų gimnazijos „Šimtadienių“ režisierė, nenuilstanti teatro meno vadovė – geroji dvasia Melpomenė - Silvija Povilaitytė perskaitė paties K. Donelaičio žodžius, rašytus bičiuliui bei sonetą Kristijonui Donelaičiui, sukurtą S. Daukanto gimnazijos lituanistės Angelės Bražaitės.

Mokytoja ir pati daug papasakojo klausytojams apie K. Donelaitį: „...kalbu apie Donelaičio asmenybės šviesą – fenomeną, reiškinį, prilygstantį italui Leonardui da Vinči: kunigas, sodininkas, poetas, kruopštusis matavimo prietaisų, muzikos instrumentų kūrėjas, našlių namų fundatorius, vargonininkas...“
Vėliau skambėjo sesių Kotrynos bei Martynos Melinyčių sukurta daina „Svajonė“. Už šią dainą ir jai sukurtus žodžius mergaitės buvo apdovanotos gimnazijos padėka.

Renginio vedėja Karolina papasakojo apie S. Daukanto gimnazijų tradicijas ir kūrybinius projektus: „Mes, daukantiškai, kasmet bendradarbiaujame su visos šalies S. Daukanto vardo mokyklomis: konkursai, projektai, žygiai pėsčiomis Daukanto keliais, teminės moksleivių konferencijos, konkursai, vakaronės. Štai visai neseniai, gegužės antrąją, grupė gimnazistų, vadovaujamų muzikos mokytojos Vilmos Ušinskienės bei lituanistės Alvydos Jusienės, lankėsi Kretingoje, S. Daukanto skaitymuose. O šalies sostinėje kovo mėnesį  viešėjo mokiniai, vadovaujami mokytojų Lolitos Narbutienės, Gerdos Špukienės, Jūratės Stancelienės, su „Iš kraičio skrynios“ projektu, kuris dabar trumpai ir bus jums pristatytas antrokės Sandros Šukytės. Be to, Sandra  dar paskaitys savo kūrybos tekstų.“ Taigi Sandra pristatė projektą „Iš Kraičio skrynios“, su kuriuo mūsų gimnazistai dalyvavo Vilniuje praktinėje konferencijoje - konkurse „Skaityti- tai sėdėti ant pasaulio stogo“ ir laimėjo III vietą.

Ne vieno kūrėjo darbą pagerbė, palydėjo - gitara pagrojo - daukantiečiai Darius, Tautvydas bei Dovydas. Jie dalyviams padainavo savos kūrybos dainą pagal J.Marcinkevičių „Tie langai“.
Apdovanoti ir kasmet Stasio Šalkauskio gimnazijoje vykusio laiško Mamai konkurso laureatai.  Šiemet seimo nario E.Žakario diplomu apdovanoti buvo gimnazistai: Ingrida Dešinsytė (I kl.), Emilė Stancelytė (III kl.) bei Edvinas Jankaitis (IV kl.). Edvino laišką perskaitė II kl. mokinė Dominyka Jankauskytė.
Prisimintas balandį Moksleivių namuose vykęs tradicinis Motiejaus Valančiaus skaitymų konkursas, kurių laureate tapo mūsų abiturientė - Eglė Šilinskaitė. Eglė paskaitė liaudies kūryba paremtą konkursinę kalbą „Nėr to blogo, kas neišeitų į gera“ (konsultavo mokytoja Alvyda Jusienė).

Skambant Tautvydo Pajaujo virpinamai gitarai savo eiles skaitė S. Daukanto gimnazijos bibliotekos vedėja Jolanta Šilenskienė ir mokytoja Angelė Bražaitė perskaitė savo mokinės Ingridos Dešinsytės „Tris eilėraščius apie nemeilę“.

Scenoje ir vėl pasirodė abiturientas Darius Verseckas, sudainavo  dar vieną populiarią dainą - „Matrica“. Po to – Silvija Povilaitytė vartė mokytojos Lolitos Narbutienės kūrybos puslapius - miniatiūras.
Renginio vedėjas Eividas sakė: „Turime gimnazijoje ir dailiai piešiančių. Donelaičio, knygnešių epochai dedikuojami Žydrūnės Zykaitės, Paulinos Valiulytės bei Eglės Stanevičiūtės darbai (mokines konsultavo dailės mokytoja Elida Ignatavičienė)“. Merginos pristatė savo piešinius. Dabar madinga menų terapija. Lituanistė Angelė Bražaitė šį pavasarį ėmėsi tapybos ir pristatė 3 savo piešinius.

Buvo pagerbtas abiturientas Mindaugas Kaveckis, kuris už kurtą esė tradiciniame „Rudens godų“ jaunųjų kūrėjų konkurse buvo paskelbtas laureatu. Mindaugas perskaitė savo kūrinį.

Renginį baigė vedėjas Eividas: „Genialusis Kristijonas Donelaitis iš dausų šiandien mums šypsosi ir džiaugiasi. Tokios neeilinės gimnazijos asmenybės ir jų kūrybos šviesa leidžia kiekvienam iš mūsų jautriau prisiliesti prie poezijos, muzikos, dailės ar šokio, leidžia meną laisviau pajausti. Šie kūrėjai apšviečia mūsų sielas ir skatina tobulėti“.

Netruko praskrieti „Kūrybos šviesos“ popietė „Veidu į Donelaitį“. Atsisveikiname iki kito pavasario, lauksime mokinių kūrybos darbų kitąmet.

© 2018 Šiaulių Simono Daukanto gimnazija