Biudžetinė įstaiga, kodas juridinių asmenų registre 190541864, S. Daukanto g. 71, LT-76230 Šiauliai
Tel./faks. (8 41) 52 35 61, el. p. sdgimnazija@gmail.com
2018-06-25 Pirmadienis El. dienynas El. paštas Galerija Skelbimai 2%
Pamokų laikas
      1. 800 – 845
      2. 855 – 940
      3. 950 – 1035
      4. 1045 – 1130
      5. 1155 – 1240
      6. 1300 – 1345
      7. 1355 – 1440
      8. 1450 – 1535

Pamokų laikas trečiadieniais

      1. 800 – 845
      2. 855 – 940
      3. 950 – 1035
      4. 1045 – 1130
      5. 1155 – 1240
Kl. valandėlė 1250 – 1320
      6. 1325 – 1410
      7. 1420 – 1505
      8. 1515 – 1600
Mintis
Giriasi medis vėjui, kad jo lapai gražiai šlama.

Mūsų partneriaiSteigėjai

Įspūdžiai iš konferencijos „Skaityti – tai sėdėti ant pasaulio stogo“

Lietuvių kalbos mokytoja Jūratė Stancelienė (2013-03-13 16:00:27)

Šių metų kovo 7 dieną gana solidi gimnazijos delegacija išvyko į Vilnių. Įvairių klasių mokiniai - Laura Andriušaitytė, Rugilė Srikoriūtė, Gabija Plukaitė, Vilmantė Daugėlaitė, Greta Škultinaitė, Laura Špukaitė, Rūta Radzevičiūtė, Domantė Kantauskaitė, Monika Stanislovaitytė, Justė Domeikaitė, Edas Gasparaitis, Mindaugas Kaveckis ir Saulius Valteris bei lietuvių kalbos mokytojos G. Špukienė, L.Narbutienė ir J.Stancelienė dalyvavo Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų literatūros centro, Vilniaus miesto lietuvių kalbos metodinio būrelio ir Vilniaus Simono Daukanto gimnazijos mokytojų organizuotoje  IX – XII (gimnazijų I – IV) klasių mokiniams skirtoje ketvirtoje kūrybinių ir tiriamųjų darbų konferencijoje „Skaityti – tai sėdėti ant pasaulio stogo“. Visiems tikriausiai įdomūs konferencijos tikslai: skatinti mokinius kryptingai skaityti grožinę literatūrą ir dalintis skaitymo patirtimi, formuoti poreikį tikslingai skaityti visą gyvenimą, skatinti mokinių kūrybingumą bei originalų požiūrį į grožinę literatūrą, skatinti mokinius kelti aktualias su (ne)skaitymu susijusias problemas ir siūlyti tų problemų sprendimo būdus.

Ne pirmą kartą ir mūsų gimnazijos mokiniai šiame renginyje dalyvauja. Praėjusiais metais gimnazistai   pristatė sukurtą detektyvinį romaną, buvo vieni iš geriausių. Šiais metais mokiniams taip pat puikiai sekėsi - laimėjo pirmąją vietą kūrybiškumo  srityje. Kiti  komisijos vertinimai buvo skirti už  mokslinį tiriamąjį darbą, dar viena sritis-medijų panaudojimas.

Konferencijoje mokiniai skaitė ir rodė pranešimus, darbus vertino komisija, kurią sudarė prof. Dr. Vilija Salienė -  pirmininkė, doc. dr. Žydronė Kolevinskienė, doc. dr. Dainius Vaitiekūnas, doc. dr. Jurgita Girčienė, lietuvių kalbos mokytoja ekspertė, UPC metodininkė Raimonda Jarienė, LEU Lituanistikos fakulteto lektorė Nijolė Toleikytė, LEU lituanistikos fakulteto doktorantė Ginta Čingaitė - Kiznienė, Mažvydo bibliotekos Vaikų literatūros centro direktorė Aldona Augustaitienė.

Konferenciją pradėjo ir maloniai darbui nuteikė  gimnazijos šeimininkai. Patricija Kublickaitė ir Irma Gailiušaitė dainavo pritariant gitarai, Agnė Laurikėnaitė gitara  grojo. Monika Šiaudinytė dainavo pritariant akordeonui, Daumantas Stundžia grojo akordeonu, eilėraštį skaitė Aušrinė Vilkauskaitė.

Vėliau buvo skaitomi pranešimai. O jų buvo daug ir įvairių iš įvairių Lietuvos miestų mokyklų. Gimnazijos direktorė - Jolanta Gertrūda Knyvienė - pradėdama renginį, labai pasidžiaugė, kad šiemet renginyje dalyvauja jau ir mokiniai iš Kėdainių, ne tik iš Vilniaus ir Šiaulių. Prasiplėtė dalyvaujančiųjų geografija, prasiplėtė ir darbų formų įvairovė. Galima būtų trumpai pristatyti, kad mokiniai skaito literatūrą, sukurtą labai seniai ir parašytą šiomis dienomis, mokiniai skaito įvairiausių žanrų literatūrą, pradedant rimta klasikine, baigiant mokinių sukurta, lietuvių ir užsienio rašytojų, išgirdome mokslinės, publicistinės, grožinės literatūros pristatymų. Buvo malonu klausytis mokinių kūrybinių darbų (esė, miniatiūrų), kurie parašyti po to, kai buvo perskaityta viena ar kita knyga. Kiti mokiai pristatė filmukus - reklamas apie perskaitytas knygas, plakatus. Šie darbai, žinoma, atrodė gyvesni, linksmesni nei mokslo  tiriamieji.
O ką gi mūsų gimnazijos mokiniai pristatė konferencijoje? Laura Andriušaitytė, Rugilė Srikoriūtė, Gabija Plukaitė, Vilmantė Daugėlaitė, Greta Škultinaitė, Laura Špukaitė, Rūta Radzevičiūtė, Domantė Kantauskaitė, Monika Stanislovaitytė, Justė Domeikaitė, Edas Gasparaitis, Mindaugas Kaveckis ir Saulius Valteris – tai tie mokiniai, kurie sukūrė kalendorių, kurie savo rankomis piešė, aprašė ir reklamavo perskaitytas knygas, kurie „Per praeitį žvelgia į dabartį“ - tokiu pavadinimu buvo pristatytas gimnazistų kalendorius. Į rinkinį  sudėta  12 perskaitytų knygų. Vienas kalendoriaus lapelis skirtas kalendoriui (datos, baltiškos šventės) ir perskaitytai knygai, kitas - baltų šventėms aprašyti. L.Klimkos knyga „Lietuviškųjų švenčių rate“ (apie baltų šventes ir papročius) sujungė kalendoriaus lapus. Kalendorius papuoštas baltiškais simboliais (gyvatėlėm, saulytėm ir kt.). Įspūdingiausią darbą atliko III klasės mokinys Saulius Valteris, kuris visus sukurtus lapelius įrėmino į didelę medinę knygą. Jis pats išdrožė iš medžio knygos viršelį su didžiuliu ąžuolu. Kodėl knygos viršeliui pasirinktas medis? Juk žmogus, kaip ir medis, auga, bręsta ir renkasi skaityti vis sudėtingesnes knygas. Taip ir pradėtas knygų pristatymas - nuo knygų, skirtų mažiausiems skaitytojams, iki klasikinės literatūros. Kalendoriuje rasime ir R.Granausko, ir Erlicko ir praktiškojo Gustavo receptų.

Štai kokie kūrybingi mūsų gimnazistai. Dėkojame, kad dalyvauja renginiuose, kad yra neramūs ir kūrybingi. Sėkmės dalyvaujant kūrybiniuose projektuose, nes, kaip sako M.Larnis: „Kiekvienam įkvėpimo lašui reikia dar pridėti devyniasdešimt devynis prakaito lašus“. Ir man atrodo, kad šįkart, atliekant tokį didelį darbą, tų lašų buvo išlieta kur kas daugiau. Sėkmės kuriant ir įgyvendinant projektus.© 2018 Šiaulių Simono Daukanto gimnazija