Biudžetinė įstaiga, kodas juridinių asmenų registre 190541864, S. Daukanto g. 71, LT-76230 Šiauliai
Tel./faks. (8 41) 52 35 61, el. p. info@daukantas.lt
2024-04-20 Šeštadienis El. dienynas El. paštas Galerija Skelbimai
ES fondų logotipas
Meniu
Patyčių dėžutė
PPT informacija
Edukacinis Gidas
Mokykla lyderė
Pilietiškumo mokykla
Energy Smartmeter
SVEIKAS SAULĖS MIESTAS
Lions-Quest
Dofe
Erasmus+
Erasmus+
Dofe
Sveitakiada
Socialinių kompetencijų ugdymas – SKU
Tėvų linija
Tu ne vienas
ATVIROS EKOSISTEMOS ATSISKAITYMAMS NEGRYNAISIAIS PINIGAIS BENDROJO UGDYMO ĮSTAIGŲ VALGYKLOSE KŪRIMAS“ NR. 04-002-P-0001
Pamokų laikas
      1. 800 – 845
      2. 855 – 940
      3. 950 – 1035
      4. 1055 – 1140
      5. 1200 – 1245
      6. 1300 – 1345
      7. 1355 – 1440
      8. 1450 – 1535

Pamokų laikas trečiadieniais

      1. 800 – 845
      2. 855 – 940
      3. 950 – 1035
      4. 1055 – 1140
      5. 1200 – 1245
      Kl. valandėlė 1300 – 1330
      6. 1335 – 1420
      7. 1430 – 1515
      8. 1525 – 1610
Mintis
Never tell people how to do things. Tell them what to do, and they will surprise you with their ingenuity.

George Smith Patton, Jr.

Mūsų partneriai

Šiaurės Lietuvos kolegija

Medelyno progimnazija

VilniusTech

Vinco Kudirkos progimnazija

Rėkyvos progimnazija

Salduvės progimnazija

Ragainės progimnazija

Jovaro progimnazija

Zoknių progimnazija

VU Šiaulių akademija

Steigėjai

Šiaulių miesto savivaldybė

Švietimo ir mokslo ministerija

Gimnazistų dalyvavimas renginiuose, skirtuose Maironiui

Artūras Barakauskas,IIa klasė (2012-11-30 12:05:27)

„Laiko ženklai. MAIRONIO METAI“

Šiaulių profesinio rengimo centre vyko respublikinė mokinių konferencija, skirta paminėti didžiojo lietuvių poeto Maironio 150–ąsias gimimo metines ir įprasminti jo šviesų atminimą. Joje dalyvavo mokiniai iš Šiaulių miesto, aplinkinių rajonų ir  miestų: Biržų, Plungės, Panevėžio, Tytuvėnų, Radviliškio, Joniškio, Kužių, Kuršėnų, Telšių, Gruzdžių ir kt. Šiame renginyje dalyvavo ir mūsų gimnazijos mokiniai, kuriuos ruošė lietuvių kalbos mokytoja Angelė Bražaitė.

Konferencijoje pristatėme kalendorių, skirtą Maironio jubiliejui, jo kūrybai, gyvenimui įprasminti, bei penkiolika Zenės Sadauskaitės sonetų Maironiui („Sonetų vainikas Maironiui“). Renginys prasidėjo Maironio sukurtu himnu „Lietuva brangi“, išklausėme Šiaulių profesinio rengimo centro direktoriaus Sauliaus Dargužo sveikinimo kalbą dalyviams, jų mokytojams. Konferenciją papuošė Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų mokyklos liaudies instrumentų ansamblio atliekami kūriniai.Pranešimų, stendinių pristatymų tikrai netrūko: jų programoje buvo net trisdešimt penki (plakatai, kalendoriai, knygų skirtukai, eilėraščių iliustracijos, sienlaikraščiai, literatūrinės- muzikinės kompozicijos, filmas, savos kūrybos eilėraščiai...). Nustebino ne tik dalyvių gausa, bet ir moksleivių pasiruošimo lygis, aukšta darbų pristatymo kultūra, išmonė, originalumas. Pavyzdžiui, fojė buvo prekiaujama buitininkų mokyklos studentų rankdarbiais - saldaininiais laivais, odinėmis sagėmis, puošniais kalendoriais, įvairiaspalviais padėkliukais kavai... Man ši konferencija paliko didelį įspūdį, kadangi buvo prisirinkusi pilna salė Maironio kūrybos mylėtojų, kurie iš visos širdies stengėsi prikelti Maironį mūsų širdyse, pažadinti meilę Tėvynei, kalbai, gamtai, kūrybai. Be to, buvome apdovanoti padėkos raštais.

Greta Rumbauskaitė, II d klasė

Apie Maironio poezijos skaitymo vakarą

Lapkričio 14 d. Šiaulių universiteto Baltojoje salėje dalyvavau renginyje – vakaronėje, skirtoje 150-osioms Maironio gimimo metinėms. Susirinko pilna salė dalyvių - nuo jauniausio amžiaus iki vyriausio. Visi susėdome. Tyla. Į salę įeina moteriškė. Ji prisistato esanti Maironio gyvenimo ir kūrybos tyrinėtoja Aldona Ruseckaitė. Viešnia pradeda įdomiai pasakoti apie Maironį, apie jo gyvenimą. Po savo kalbos Aldona užleidžia vietą ŠDT aktorei Nomedai Bėčiūtei. Aktorė iš atminties skaito Maironio poeziją. Ji skaito taip, lyg pati visa tai būtų išgyvenusi: labai išraiškingai, įtaigiai ir jautriai. Toks poezijos skaitymas privertė susimąstyti ir apie mūsų pačių dabarties išgyvenimus, būsenas.  Kai aktorė skaitė Maironį, salėje įsiviešpatavo tyla, atrodė, kad žiūrovai   sulaikė kvėpavimą.Vos aktorė Nomeda baigė Maironio kūrybos pristatymą, pasiūlė visiems pageidaujantiems  išmėginti eilių skaitymą prieš susirinkusius, kad šie suvoktų jausmo, minties, žodžio dermę, jėgą ir patiems „širdelė suvirpėtų“. Bet... nebuvo nė vieno norinčio. Tuomet Nomeda pati išsirinko iš žiūrovų vieną. Tai buvo dešimties metukų mergaitė. Ji atėjo su mama, kad nebūtų  baisu prieš auditoriją. Stipriai laikydamasi mamai už rankos nedrąsiai su visais pasisveikino ir savo švelniu balsu ėmė skaityti. Išgirdusi mergaitės skaitymą, susijaudinau, tarsi pati jos vietoje būčiau atsidūrusi. Nors perskaitė kūrinį greitai,  tai buvo neapsakomai gražu, jautru, nuoširdu. Po šios mergaitės atsirado ir daugiau norinčių prisiliesti prie tautos poeto kūrybos. Visi tik skaitė ir skaitė, ir laikas kaipmat pralėkė. Man šis renginys labai patiko, nors niekada iki šiol... nemėgau poezijos. Dabar tikrai sutikčiau  ir  pati skaityti Maironį, nes jis yra visų mūsų poetas, žodžio meistras, nacionalinė vertybė.

© 2024 Šiaulių Simono Daukanto inžinerijos gimnazija