Biudžetinė įstaiga, kodas juridinių asmenų registre 190541864, S. Daukanto g. 71, LT-76230 Šiauliai
Tel./faks. (8 41) 52 35 61, el. p. sdgimnazija@gmail.com
2018-07-16 Pirmadienis El. dienynas El. paštas Galerija Skelbimai 2%
Pamokų laikas
      1. 800 – 845
      2. 855 – 940
      3. 950 – 1035
      4. 1045 – 1130
      5. 1155 – 1240
      6. 1300 – 1345
      7. 1355 – 1440
      8. 1450 – 1535

Pamokų laikas trečiadieniais

      1. 800 – 845
      2. 855 – 940
      3. 950 – 1035
      4. 1045 – 1130
      5. 1155 – 1240
Kl. valandėlė 1250 – 1320
      6. 1325 – 1410
      7. 1420 – 1505
      8. 1515 – 1600
Mintis
Жизнь - это борьба! До обеда - с голодом, после обеда - со сном.

Mūsų partneriaiSteigėjai

S.DAUKANTUI 220 METŲ, O GIMNAZIJAI – 20

Alvyda Jusienė, lietuvių kalbos mokytoja ir Laima Tiepelienė, skyriaus vedėja (2013-11-06 11:09:03)

Spalio 21-25 d.  Šiaulių Simono Daukanto gimnazija atšventė 20-tąjį jubiliejinį gimtadienį. Šventės dienomis netilo gimnazistų juokas, koridoriuose netrūko šurmulio, geros nuotaikos bei šilčiausių sveikinimo žodžių, skirtų Simono Daukanto gimnazijai. Visos klasės sukūrė rudenines puokštes, kurios papuošė gimnazijos koridorius. Pirmo aukšto koridorių papuošė ir didžiulė bendruomenės nuotrauka – skaičius 20. Visą savaitę vyko daug renginių, į kuriuos aktyviai įsijungė visa gimnazijos bendruomenė. Pirmadienis buvo skirtas integruotoms pamokoms Simono Daukanto tematika. Ilgųjų pertraukų metu kūno kultūros mokytojai ir mokiniai, vasarą įsijungę į respublikinį žygį pėsčiomis „Kultūros kelias Daukantui“, dalijosi įspūdžiais, demonstravo nuotraukas, įamžinusias nepamirštamą kelionę. Teatro mokytoja Silvija Povilaitytė skaitė ištraukas iš Simono Daukanto raštų.

Antradienis – gimnazijos istorijos diena. Kiekviename aukšte vyko edukaciniai užsiėmimai, supažindinantys su įvairia veikla gimnazijoje. Antrajame aukšte jaunieji kraštotyrininkai pristatė gimnazijos ir jos pastato istoriją. Iš metraščių išrinkę įdomiausius visų 20 metų įvykius, pasakojo apie mokyklos įsteigimą, tradicijų formavimąsi, įvairių konferencijų pradžią. Buvo pristatytas leidinys apie gimnaziją „Mums jau 20 metų“. Trečiame aukšte veikė foto studija. Pasirodo, gimnazijoje dar prieš 15 metų mokiniai buvo susibūrę į fotografų būrelį, tad ir dabar foto studijos nariai įamžino kiekvieną norintį. Taip pat veikė kino teatras, į kurį buvo galima patekti tik su specialiais jubiliejiniais bilietais ir pažiūrėti filmus apie gimnaziją. O ketvirtame aukšte SD televizija rodė savo sukurtus filmukus, mokė mokinius montuoti, pasakojo apie jaunųjų žurnalistų veiklą.

Trečiadienį visus gimnazistus kvietė sportiniai renginiai. Pertraukų metu kūno kultūros mokytojai gimnazistus kvietė išbandyti jėgas rankų lenkimo ir šaškių varžybose. Treniruoklių salėje vyko štangos spaudimo nuo krūtinės varžybos. Tą pačią dieną vyko respublikinis krepšinio turnyras S. Daukanto taurei laimėti. Į jį atvyko komandos iš kitų S,Daukanto vardo mokyklų. O vakare gimnazistai susirungė tarpklasinėse boulingo varžybose.

Ketvirtadienį mokiniai buvo kviečiami dalyvauti šventinėje viktorinoje apie gimnaziją, buvo atidaryta sieninės tapybos paroda prie Menų garažo. O 12.00 val. aktų salėje prasidėjo kūrybinių darbų popietė, kurioje savo sukurtas eiles, miniatiūras, noveles skaitė mokiniai ir mokytojai. Tai buvo baigiamasis mokinių kūrybos konkurso „Šitą žemę tau likimas dovanojo“ renginys. Dalyvavo ne tik mūsų gimnazistai, bet ir svečiai iš Medelyno progimnazijos.  Popietėje buvo paskelbtas ir surinktų mokyklos rašiklių rekordas. Iš viso surinkti 3097 rašikliai. Daugiausia surinko IIIe klasė – 478 rašiklius, IIIm klasė – 299 ir IIm – 192. Akcijoje dalyvavo ir mokiniai, ir mokytojai. Daugiausia surinko matematikos mokytoja Ina Šulskienė (1476 rašikliai), IIIe klasės mokiniai Domantas Krivickas (199 rašikliai), Rėjus Ivanauskas (131 rašiklis). Labai įdomiai buvo papasakota rašiklių istorija. Anglų kalbos mokytojų parengti mokiniai pasidomėjo ir visiems parodė filmuką, kaip rašikliai gaminami. Visus nustebino, kad tokiam menkam ir kasdieniškam daiktui tiek daug yra skiriama dėmesio.

Šventinę savaitę vainikavo bendruomenės eisena miesto bulvaru į šv. Mišias šv. Petro ir Povilo bažnyčioje bei minėjimas Kultūros centre. Į šventinį renginį suplūdo esami ir buvę mokiniai, mokytojai, darbuotojai bei garbūs svečiai. 20 metų gimnazijos sukakties minėjimą pradėjo gimnazijos choras „Mes galim“ įspūdingu pasirodymu tamsoje. Sugiedojus Lietuvos valstybės himną, į susirinkusiuosius kreipėsi gimnazijos direktorius Vytautas Kantauskas. Sveikinimo žodžius tarė ir atminimo dovanas teikė LR Seimo narys E. Žakaris, LR Seimo nario A. Mockaus padėjėjai, Šiaulių miesto meras J. Sartauskas, Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius G. Vyšniauskas, miesto Švietimo skyriaus formaliojo ugdymo poskyrio vedėjas R. Marcinkus, miesto mokyklų direktoriai, ŠU, Šiaurės Lietuvos kolegijos, P. Višinskio bibliotekos atstovai, svečiai iš Papilės S. Daukanto gimnazijos. Į šventinį koncertą padainuoti buvo pakviestas ir Šiaulių jaunuolių choras „Dagilėlis“. Choro vadovas R. Adomaitis nuoširdžiai pasveikino gimnazijos direktorių Vytautą Kantauską ir nuo visos „Dagilėlio“ bendruomenės įteikė atminimo dovaną. Prisiminimais dalijosi pirmasis gimnazijos direktorius O. Damskis, buvę mokytojai ir mokiniai. Dainas ir šokius skyrė ne tik mūsų gimnazijos kolektyvai, bet ir Medelyno, V. Kudirkos, Rėkyvos progimnazijų mokinukai. Padėkos žodžius tėvų vardu tarė gimnazijos tarybos pirmininkas R. Verkulevičius. Daug šilumos ir džiaugsmo suteikė buvusių mokinių dainos. Mokytojams ir darbuotojams LR Seimo nariai, Šiaulių miesto meras J. Sartauskas, miesto Švietimo skyriaus formaliojo ugdymo poskyri vedėjas R. Marcinkus, gimnazijos direktorius V. Kantauskas įteikė padėkos raštus už ilgametį darbą, pareigingumą, kruopštumą bei kitus nuopelnus ir gerus darbus. Renginį vedė mūsų abiturientė Eglė ir buvęs V-osios laidos abiturientas, dabar „Naisių vasaros“ teatro aktorius Arūnas Jokubauskas.

Taigi jaudulio, nerimo, džiaugsmo, vilčių kupina šventė – jau mokyklos istorijos dalis. Gražus stabtelėjimas pažiūrėti, kiek nuėjome bei kur ir kaip einame. Šilti žvilgsniai, draugiški apsikabinimai, daugybė dovanų, nuoširdus juokas ir netramdomos ašaros, daug prisiminimų ir viltis dar ne kartą susitikti – tai jubiliejus.

Nuoširdžiai dėkojame buvusiems abiturientams, gimnazistams, mokytojams, prisidėjusiems savo darbais, aktyviu dalyvavimu. 

© 2018 Šiaulių Simono Daukanto gimnazija