Biudžetinė įstaiga, kodas juridinių asmenų registre 190541864, S. Daukanto g. 71, LT-76230 Šiauliai
Tel./faks. (8 41) 52 35 61, el. p. sdgimnazija@gmail.com
2018-06-19 Antradienis El. dienynas El. paštas Galerija Skelbimai 2%
Pamokų laikas
      1. 800 – 845
      2. 855 – 940
      3. 950 – 1035
      4. 1045 – 1130
      5. 1155 – 1240
      6. 1300 – 1345
      7. 1355 – 1440
      8. 1450 – 1535

Pamokų laikas trečiadieniais

      1. 800 – 845
      2. 855 – 940
      3. 950 – 1035
      4. 1045 – 1130
      5. 1155 – 1240
Kl. valandėlė 1250 – 1320
      6. 1325 – 1410
      7. 1420 – 1505
      8. 1515 – 1600
Mintis
Хорошо там, где нас нет. Это нехорошо.

Mūsų partneriaiSteigėjai

Pirmokai ir antrokai dalijasi įspūdžiais iš ekskursijų

Monika Pervazaitė (IIm); Im klasės mokinės (2011-11-14 20:39:09)

Spalio mėnesį IIa ir IIm klasių mokiniai vyko į Lietuvos uostamiestį – Klaipėdą. Suplanuota turininga, įdomi kelionė, kuri neprailgo nė akimirkai. Vykstant i Klaipėdą visi buvo puikios nuotaikos, pasiruošę patirti daug įspūdžių.

Ilgai netrukus atvykome į pirmą kelionės tašką – Lietuvos Karinį jūrų laivyną. Mus pasitiko ne tik pasitempę kariškiai, bet ir gūsingas vėjas, sutaršęs merginų plaukus. Pirmiausia, konferencijų salėje išklausėme parengtą informaciją apie prieplaukoje stovinčius laivus, Lietuvos Karinio jūrų laivyno istoriją. Buvome supažindinti, kaip saugiai elgtis laivuose.

Mus perspėjo, kad laive neliestume liukų kraštų, nes pasileidę jie galėtų nutraukti pirštus. Todėl buvome dėmesingi ir klusnūs kaip niekada. Turėjome galimybę pasivaikščioti laivo denyje ir jo viduje, pamatyti naudojamus prietaisus, pamatyti, kaip gyvena ir dirba jūreiviai, atsidurti laivo dugne, keli metrai žemiau jūros lygio. Jūreiviai atsakinėjo į mums rūpimus klausimus. Mes buvome nustebinti, sužavėti, patenkinti tvarka, drausme bei svetingumu.

Nuvykus į Klaipėdos senamiestį, mus pasitiko klaipėdietė gidė, kuri noriai mums pasakojo miesto istoriją, įdomybes. Vaikščiojome gatvėmis, kurios kadaise buvo upėmis, pamatėme seniausius fachverkinės konstrukcijos pastatus. Pabuvojome Teatro akštėje, prie „Anikės” skulptūros – paminklo, kur diktatorius A. Hitleris demonstravo savo iškalbą. Aplankėme miesto simbolius bei žymias naujų laikų skulptūras. Peliukui į ausytę pašnibždėjome norus, fotografavomės su vaiduokliu, lipančiu iš vandens, grožėjomės prieplaukoje sustatytomis jachtomis, dailiomis valtelėmis. Užsukome ir į Klaipėdos laikrodžių muziejų. Iš naujo susipažinome su mūsų „laiko skaičiuotoju“. Muziejuje buvo įvairiausių nematytų, unikalių, vienetinių, elementariausių ir prašmatniausių laikrodžių. Apžvelgėme viską: nuo saulės, smėlio, vandens laikrodžių iki puošniausių baroko epochos stiliaus laikrodžių. Gidė smulkiai pasakojo laikrodininkystės istoriją ir šių dienų laikrodžių ypatumus besikeičiant laikmečiams.

Pasigrožėję Klaipėdos miestu, vykome į mini zoologijos sodą. Tikrai nesitikėjome, kad gyvūnų bus tiek daug. Nuo paukščių iki kupranugarių. Meška, tigrai, liūtai, lūšys, vilkai… Kas turėjo maisto - negailėjo jo gyvūnams ir džiaugėsi jų reakcija. Kai kurie drąsuoliai perbraukė ranka per liūto leteną, kiti laikėsi atokiau nuo  kupranugarių, dar kiti šienu šėrė mažyles ožkytes. Kai reikėjo išvykti, nė vienas neliko abejingas gyvūnams ir nenorėjo skirtis su jais.

Kelionės pabaigoje visi jautėmės puikiai. Sužinojome daug naujų dalykų, pamatėme iš taip arti nematytus laivus, jų vidų, gėrėjomės puikiu oru ir puikiais vaizdais.

Ačiū už puikiai suplanuotą išvyką.

Monika Pervazaitė, IIm klasės mokinė

 

Vieną gražų, saulėtą spalio rudens rytą, Im ir Ia klasių mokiniai išvyko į ekskursiją. Visa mūsų šauni grupė ketino aplankyti senąją Lietuvos sostinę – Trakus. Pirmiausia mes nuvykome į, šalia Trakų esančius, kukurūzų laukus, kurie išraizgyti labirintais. Ten mus pasitiko šių labirintų įkūrėjas. Jis papasakojo labirintų sukūrimo istoriją, supažindino su taisyklėmis, išdavė bilietus. Mums reikėjo surasti stoteles, kurių pagalba pasiekėme tikslą - radome išėjimą. Lengva nebuvo. Mums teko galimybė paklaidžioti didžiuoju labirintu, kuris išraižytas Mikelandželo „Sukūrimo“ motyvais. Smagiai praleidome laiką bei patyrėme naujo ir neregėto, nes kukurūzų aukštis siekė net tris metrus. Kiek vėliau mes pasiekėme Trakus, kurie yra buvę valstybės rezidencija. Miestas mena daug kultūrinių ir istorinių įvykių bei įžymus savo didinga pilimi bei jos istorija. Taip pat keliavome paragauti įžymiųjų Trakų kibinų. Pasigrožėję rudenišku kraštovaizdžiu Trakuose, patraukėme į nuostabaus grožio Užutrakio dvarą, kuris stovi ant Galvės ežero kranto. Paskutinis jo savininkas - grafas Juozas Tiškevičius. Ten prisifotografavome, grožėjomės dvaro parku, jų skulptūromis. Pasisėmę gerų emocijų, sulipome į autobusą ir patraukėme namų link. Ši išvyka mums paliko daug įspūdžių, todėl net dabar smagu prisiminti džiugias akimirkas.

Im klasės mokinės

© 2018 Šiaulių Simono Daukanto gimnazija