Biudžetinė įstaiga, kodas juridinių asmenų registre 190541864, S. Daukanto g. 71, LT-76230 Šiauliai
Tel./faks. (8 41) 52 35 61, el. p. sdgimnazija@gmail.com
2018-06-21 Ketvirtadienis El. dienynas El. paštas Galerija Skelbimai 2%
Pamokų laikas
      1. 800 – 845
      2. 855 – 940
      3. 950 – 1035
      4. 1045 – 1130
      5. 1155 – 1240
      6. 1300 – 1345
      7. 1355 – 1440
      8. 1450 – 1535

Pamokų laikas trečiadieniais

      1. 800 – 845
      2. 855 – 940
      3. 950 – 1035
      4. 1045 – 1130
      5. 1155 – 1240
Kl. valandėlė 1250 – 1320
      6. 1325 – 1410
      7. 1420 – 1505
      8. 1515 – 1600
Mintis
Galbūt yra gerai, kad aš einu taip lėtai, nes gali būti, kad einu ne į tą pusę.

Ashleigh Brilliant

Mūsų partneriaiSteigėjai

Balandžio 4-ąją rinksime naująją mokinių tarybą

Kristina Žąsinaitė (2011-03-29 09:08:02)

Vos prieš kelias savaites išrinkome atstovus į miesto savivaldybės tarybą, o jau kitais metais mūsų laukia seimo rinkimai. Tūkstančiai atsakingų ir save gerbiančių Lietuvos piliečių tomis dienomis pareiškia savo nuomonę ir išsirenka atstovus, kurie atstovaus jų nuomonę ir kurs jiems patrauklią ir malonią aplinką. Kaip ir kiekvieno Lietuvos Respublikos piliečio pareiga balsuoti valstybės organizuojamuose seimo ar prezidento rinkimuose, taip ir mūsų, Daukanto gimnazijos mokinių, pareiga yra aktyviai įsitraukti į mokyklos gyvenimą ir kas dvejus metus atiduoti savo balsą renkant naujus mokinių atstovus į gimnazijos savivaldą.

Taigi, kas vis dėlto yra mokinių taryba? Kas ją sudaro?

Mokinių taryba – tai aukščiausias Šiaulių Simono Daukanto gimnazijos (toliau – gimnazijos) mokinių savivaldos organas, jungiantis mokinių atstovus svarbiausiems mokinių veiklos uždaviniams bei problemoms spręsti. Mokinių tarybą sudaro 9 nariai: tarybos pirmininkas, pirmininko pavaduotojas, du kultūros ryšių kuratoriai, du viešųjų ryšių kuratoriai bei trys aplinkos ir laisvalaikio kuratoriai.

Kodėl į rinkimus neturėtume žiūrėti pro pirštus?

Bene daugiausiai dabartinio savo laiko praleidžiame mokykloje, todėl, visų pirma, mokyklos aplinka, be jokios abejonės, turi būti maloni ir patraukli kiekvienam gimnazistui. Kaip ir kiekvienoje valstybėje, taip ir mokykloje, yra renkami žmonės, kurie sugebėtų įsiklausyti į jūsų norus ir dirbtų jūsų malonios aplinkos labui. Mūsų visų išrinktieji atstovai atstovauja mūsų interesus, stengiasi, kad mūsų tam tikros problemos būtų išgirstos ir išspręstos, kuria mums kuo įvairesnę ir patrauklesnę veiklą, padėsiančią atsiskleisti mūsų gabumams. Tampa aišku, jog kiekvienas balsas yra labai svarbus, todėl dar svarbiau išrinkti tokius žmones, kurie sugebėtų ir turėtų pakankamai patirties tinkamai ir atsakingai atlikti mokinių atstovo pareigas, kurie yra darbštūs ir, žinoma, motyvuoti bei pasiryžę paaukoti kiek galima daugiau dėl gimnazijos ir mūsų - jos bendruomenės - gerovės.

Norime jus pakviesti nelikti abejingais ir tinkamai susipažinti bei įvertinti šių metų kandidatus į mokinių tarybą, rimtai apsvarstyti kiekvieno jų patirtį, savybes bei realius tikslus ir, žinoma, nuspręsti, už ką atiduosite savo turimus devynis balsus mokinių tarybos rinkimuose 2011 m. balandžio 4 dieną.

Trumpą interviu su kandidatais galite pamatyti gimnazijos svetainės skiltyje SDTV

Taigi siūlome trumpai susipažinti su kandidatais:

EGLĖ ŠILINSKAITĖ, Im

Eglę galima matyti šmėžuojančią beveik visuose mokyklos renginiuose. Tai komunikabili, draugiška, atsakinga ir ryžtinga gimnazistė, gavusi 2010 m. jaunojo lyderio apdovanojimą, skaitovų konkurse užėmusi II vietą, netgi spėjusi sudalyvauti laidoje „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“! Eglė lanko vaikų ir jaunimo teatro studiją „Kompanija šauni“ bei yra aktyviai įsiliejusi į gimnazijos popamokinę veiklą. Tapusi gimnazistų tarybos nare, siektų pasirūpinti gimnazijos radijo atsiradimu, įdomiomis laidomis gimnazijos televizijoje ir pasistengti, kad pilkas mokyklos gyvenimas įgautų ryškių spalvų.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

IEVA MARTINKUTĖ, Im

Ieva – ambicinga, tikslo siekianti asmenybė. Ši gimnazistė džiaugiasi užimta II vieta Šiaulių moksleivių matematikos viktorinoje, taip pat kasmet dalyvauja „Kengūroje“, lanko plaukimo mokyklą „Delfinas“ ir sportinę organizaciją „Šauliai“. Pagrindinis Ievos tikslas - suteikti mokiniams galimybę derinti humanitarinius ir tiksliuosius mokslus. Ji pasiryžusi tęsti dabartinės tarybos suplanuotus ir pradėtus darbus, bei kelti naujus tikslus.

 

 

 

EIMANTAS OZOLAS, IIb

Eimantas – sportuojantis, gerai besimokantis, mokyklos vardą garsinantis gimnazistas. Laisvalaikiu mėgsta žaisti pokerį ir kitus kortų žaidimus. Turi net 9 diplomus už labai gerą mokymąsi! Eimantas tvirtina, kad norėdamas gali padaryti beveik viską, tad jo tikslas – pagerinti mokinių gyvenimą mokykloje, kad jie nors kiek labiau ją pamėgtų.

 

 

 

 

 

 

 

 

RŪTA RADZEVIČIŪTĖ, IIm

Ši ryžtingo charakterio gimnazistė stengiasi nepraleisti progos sudalyvauti visur, kur galėtų parodyti savo sukauptas žinias ir taip pat pasisemti naujų. Rūta sako, kad puikiai pažįsta savo mokyklą, tarybos veikimo principus ir naująjį mokinių savivaldos statutą. Dėl savo domėjimosi politika ir visuomenės istorija puikiai žino, kokių pokyčių reikėtų mokyklai tam, kad ji taptų jaukia tiek mokytojams, tiek mokiniams. Rūta – kūrybinga ir kupina naujų idėjų, kurią jau ne vieną yra realizavusi. Taip pat jau trečius metus yra Jaunųjų gamtininkų centro mokinių tarybos pirmininkė, atstovauja mūsų gimnaziją televizijos projekte „Didysis plaukiojimas“, 2011 m. ji buvo išrinkta vadovauti sausio 13–osios minėjimo Šiauliuose organizaciniam komitetui. Gimnazistė mano, kad tik dirbdami kartu mes galime kurti ir siekti užsibrėžtų tikslų.

 

 

 

 

AISTĖ BARTOŠEVIČIŪTĖ, IIb

Aistę galima pažinti iš plačios šypsenos, šmėžuojančios beveik visur, kur pažvelgsi. Mat ši mergina – tikra aktyvistė, besistengianti nuveikti kuo daugiau, kiek galima: neseniai įsitraukė į mokyklos internetinio laikraščio „Kaktusas“ veiklą, taip pat dainuoja jau nuo 4 metukų. Praeitais metais išrinkta tolerantiškiausia klasės mokinė pasiryžusi įsiklausyti į gimnazistų pageidavimus, stengtis atstovauti mokinių nuomonę ir garsinti mokyklą.

 

 

 

IEVA PETROKAITĖ, 8a

Ieva - dainos studijos „Mes galim“ narė, save apibūdinanti kaip imlią naujovėms, atsakingą, supratingą, aktyvią asmenybę. Patekusi į gimnazistų tarybą Ieva stengtųsi aktyviau organizuoti mokinių mainus tarp asocijuotų mokyklų, surengti „Garbės“ renginį ir skatinti mokinius bei mokytojus išreikšti save įvairiuose renginiuose. Ieva tikina, kad susivieniję mes sugebėsime tobulinti savo mokyklą ir kelti ją į aukštumas!

 

 

 

 

 

 

 

 

JUSTINAS ŠVĖGŽDA, 8b

Nors Justinas gimnazijoje mokosi tik antrus metus, jau yra pasiekęs puikių rezultatų: iškovojo I–ąją vietą Šiaulių miesto lietuvių kalbos olimpiadoje, laimėjo I–ąją vietą Šiaulių apskrities komandiniame „Protmūšio“ turnyre, kartu su gimnazijos futbolo komanda praėjusiais metais pasiekė puikių pasiekimų. Gimnazistas sako, kad tinkamai atstovautų mokyklos sportininkų interesus ir siektų naujuosius gimnazijos mokinius dar pirmosiomis dienomis supažindinti su aplinka, mokytojais ir mokiniais, kad tai juos nukreiptų tinkama linkme.

 

 

 

 

 

 

RIČARDAS VAITKEVIČIUS, IIb

Tai iškalbingas, supratingas, kupinas naujų idėjų gimnazistas, mokantis argumentuotai dėstyti savo mintis bei nuomonę. Ričardas mano, kad tai, kas lengvai ateina, lengvai ir išeina, todėl reikia siekti kuo aukštesnių tikslų, net jei ir labai sunku. Mokinys mano, kad mokykla – mūsų antrieji namai, o gyvenimas joje turėtų suktis ne vien apie mokslus, todėl jis siektų jį papildyti nauja pramogine veikla, siūlydamas savo idėjas.

 

 

 

 

VIKTORIJA ENIULAITYTĖ, Ia

Viktorija teigia, kad turi tvirtą savo nuomonę, kurią yra sunku pakeisti, tačiau yra pasiryžusi atsižvelgti į mokinių pasiūlymus ir pageidavimus. Tai nenustygstanti vietoje gimnazistė, baigusi Šiaulių I-ąją muzikos mokyklą, šokanti kolektyve „Extreme“, priklausanti VO „Gelbėkit vaikus“ grupei. Patekusi į mokyklos tarybą Viktorija labiau prisidėtų prie mokyklos gyvenimo, padėtų organizuoti įvairią veiklą, ragintų mokinius nebijoti išsakyti savo nuomonę.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KAROLINA RADVILAITĖ, Ia

Karolina apibūdina save kaip energingą, išradingą ir organizuotą merginą. Ji mėgsta muziką, dievina gerą kiną, lanko jogą, o savo laisvą laiką norėtų skirti mokyklos veiklai įvairinti ir sudominti mokinius naujais renginiais. Karolina yra puiki skaitovė, dalyvauja įvairiuose skaitovų konkursuose, o taip pat visuomet, kada įmanoma, stengiasi dalyvauti mokyklos renginiuose, prisidėti prie jų organizavimo.

 

 

 

 

 

 

VISVALDAS STONKUS, IIm

Daugelis Visvaldą pažįsta kaip mokykloje organizuojamų renginių garsinimo komandos narį, tačiau ar žinote, kad Visvaldas taipogi ir Lietuvos sportinių šokių federacijos narys, laimėjęs ne vieną prizinę vietą šokių srityje? Taip pat ir puikus matematikas – daugkartinis „Kengūros“ pirmos vietos laimėtojas miesto mastu. Vaikinas save įvardija kaip savarankišką ir pareigingą gimnazistą, siekiantį suvienyti gimnazijos moksleivius bendrai veiklai, atstovauti mokinių interesus ir iš visų jėgų spręsti iškylančias problemas.

 

 

 

 

 

 

 

LAURYNA JUOZAITYTĖ, Im

Tai komunikabili, pareiginga, siekianti užsibrėžtų tikslų, niekados nepritrūkstanti idėjų ir mokanti ieškoti kompromisų asmenybė. Lauryna – pirmūnė, mokyklos aktyvistė, kuri praeitais metais miesto fizikos olimpiadoje užėmė III vietą. Gimnazistė mano, kad turi visas tarybos atstovui reikalingas savybes, kurias puikiai sugebėtų pritaikyti praktiškai. Lauryna siektų gimnazijos problemas spręsti mokinių apklausomis, „apvaliojo stalo“ diskusijomis, organizuotų moksleivių pageidaujamus renginius, taip pat įstojusi į mokyklos tarybą norėtų gauti daugiau patirties ir įgūdžių.

 

 

 

 

 

 

 

 

VIKTORIJA LAIŠKONYTĖ, IIa

Viktorija mūsų mokykloje dar tik antri metai, tad ji mano, kad gimnazistų taryboje praverstų naujas požiūris ir idėjos. Tik atėjusi į mūsų gimnaziją ji pradėjo rašyti „Kaktuse“ apie mokyklos renginius ir įdomius žmones, o mokyklos 3 aukšte jau net galite rasti Viktorijos darytų nuotraukų! Mergina norėtų, kad gimnazijos taryba būtų užsidegusi veikti, o ji pati siektų garsinti mokyklos vardą, plėsti veiklą, padėtų naujokams integruotis, gerintų mokinių ir mokytojų santykius.

 

 

 

 

 

 

 

LUKAS STANKŪNAS, Ia

Lukas – veiklus, draugiškas, mėgstantis naujas pažintis. Mokykla jam ne tik mokslo šaltinis, tačiau ir savęs pažinimo, naujų gebėjimų atradimo vieta. Užsiiminėdamas įvairia veikla gimnazistas sutinka daug skirtingų žmonių su savo nuomonėmis, tai jam padeda suprasti gimnazijoje esančias problemas, kurias jis ir norėtų kelti viršun ir kaip įmanoma greičiau naikinti būdamas gimnazistų tarybos nariu. Lukas mano, kad sugebėtų atstovauti mokinius, juos išklausyti ir rastų būdus, kaip pagerinti visų mūsų savijautą savo mokykloje.

 

 

 

 

 

 

AUDRONĖ ČEPULYTĖ, Im

Audronė – aktyvi ir komunikabili, draugiška gimnazistė, savo mėgstamiausiais pomėgiais įvardijanti muziką ir dailę, galinti gimnazistų tarybai skirti pakankamai laisvo laiko ir neprižadanti to, ko negalėsianti įgyvendinti. Išrinkta į mokinių tarybą Audronė sieks aktyviau įtraukti moksleivius į popamokinę veiklą, rengti mokykloje daugiau įdomių renginių ir pasistengti išgirsti kiekvieno nuomonę.

 

 

 

 

 

 

 

DOVYDAS GULBINAS, IIa

Tai gimnazistas, įžvelgiantis galybę problemų mūsų gimnazijoje, pavyzdžiui: kiauras mokyklos stogas, eilės prie rūbinės, vangus gimnazistų aktyvumas, mokinių rūkymas prie mokyklos pertraukų metu ar nebaigtas klausimas dėl uniformų. Dovydas, tapęs tarybos nariu yra pasiruošęs jas spręsti, nes dėl savo draugiškumo, aktyvumo, drąsos reiškiant nuomonę, mokėjimo analizuoti ir eksperimentuoti, mano, kad yra tinkamas kandidatas, savo pasiūlymais ir sprendimais sugebėsiantis efektyviai veikti visų gimnazistų labui.

© 2018 Šiaulių Simono Daukanto gimnazija