Advento pradžia

2013 m. lapkričio 28 dienos vakarą, mūsų gimnazijoje buvo galima ne tik išvysti tautiškai pasipuošusių mokinių, mokytojų, bet taip pat ir išgirsti lietuviškų tarmių. Etnokultūrinę vakaronę pagyvino svečiai: žemaičiai iš Kretingos Simono Daukanto pagrindinės mokyklos ir aukštaičiai iš Rėkyvos progimnazijos.
Advento vainiko idėja pas mus atkeliavo iš Vakarų, tačiau ji nė kiek nesikerta su mūsų tradicijomis bei papročiais. Apskritai vainiko forma simbolizuoja saulę, gamtos pilnatvę, optimizmą. Neatsiejama Advento vainiko dalis — žvakių deginimas. Jos uždegamos vakarais, po darbų susirinkus visai šeimai. Žvakių liepsnos šiluma kuria ypatingą nuotaiką ir primena, kiek savaičių liko iki Kalėdų. Vainiko pagrindas gali būti iš įvairios žaliavos: eglės ar pušies šakelių, šieno, floristinės kempinės. Kartais vainikui panaudojamos net įdomesnės formos medžio šakelės. Pirmiausia iš kartono, laikraščių, vielutės ir kt. padarome vainiko karkasą (20-40 cm skersmens). Jį apdėkite šienu ir glaudžiai apvyniokite tvirtu siūlu. Tai darykite laikrodžio rodyklės kryptimi, simbolizuojant gyvenimą, kuris sukasi ratu, be pradžios ir pabaigos. (Galima ant šieno pagrindo vielutėmis pririšti arba priklijuoti lipnia juostele spygliuočių šakeles taip, kad jos uždengtų rišimo vietą.) Galiausiai vainiką papuoškite. Smulkesnes, lengvesnes detales priklijuokite, o stambesnes, tvirtinkite smeigėmis.
Technologijų mokytojos Ingridos Gumbakienės vadovaujamos trečiokės mokė visas komandas pasigaminti Advento vainiką, kuris simbolizuoja keturis metų laikus. Vakaronės dalyviams labai patiko, kad vainikai buvo autentiški – pagaminti iš natūralių priemonių: surišti iš šiaudų ir papuošti džiovintomis gėlėmis, lapeliais, kankorėžiais. Kiekviena komanda pasigamintąjį Advento vainiką išsivežė į savo mokyklą.

Dirbame, plušame
Dirbame, plušame
Advento vainikai
Advento vainikai