Laureatė tapė sodą

Šiaulių universiteto Aplinkotyros ir fizikos katedros organizuotame piešinių susijusių su gamtos puoselėjimu, švarinimu ir saugojimu konkurse „Sukurk savo aplinką pats“ II kl. mokinė Samante Petkutė tapo laureate. Jos tapybos darbe pavaizduotas gražus ir pilnas gyvybės sodas.

Sveikiname Samantą, linkime kūrybinės sėkmės!
sdg-laureate-2016-05-051

Sveikinimai konkurso laureatei

2016 m. paskelbti Lietuvos bibliotekų metais. Šia proga Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras pakvietė vaikus ir jaunimą vaizdais, spalvomis, linijomis ir formomis pasvarstyti tema „Knygų namų šviesa“. Mūsų gimnazijos trečiokai, antrokai dalyvavo šiame konkurse, pateikdami tapytus, pieštus darbus. Džiaugiamės, kad trečiokė Ema Balbieriūtė savo amžiaus grupėje tapo konkurso laureate. Sveikiname Emą ir linkime sėkmės!
Plačiau apie konkursą čia.

Aut. Ema Balbieriūtė
Aut. Ema Balbieriūtė

Luko Grybės piešinių paroda

2015 spalio 19 dieną antro aukšto galerijoje atidaryta antroko gimnazisto Luko piešinių paroda. Kaip pats autorius atidarymo metu sakė, piešia nuo trejų metų, kasdien tam skiria bent po pusvalandį laisvo laiko. Luko piešiniai pilni fantazijos, išgalvotų nerealių personažų, kurie kovoja prieš blogį, o gėris dažniausiai laimi. Atidaryme kalbėjęs tapytojas Luko tėtis pažymėjo, kad sūnaus piešiniai paremti fantazijomis, apie kiekvieną nepailsdamas gali pasakoti įvairias istorijas, o personažai netgi turi vardus. Luko sesuo skatino nepasiduoti kompiuterio vilionėms ir piešti toliau. Mokytojai, klasės auklėtoja ir bendraklasiai Lukui linkėjo sėkmės, kvietė surengti dar ne vieną parodą.

Parodos autorius Lukas
Parodos autorius Lukas

2015-10-19_12-54-25_5d2015-10-19_12-53-47_5d2015-10-19_12-54-54_5d2015-10-19_12-48-29_5d

Fotografijos Viktorijos Dagytės

Stiklinė knyga apie gintarą

Respublikinėje konferencijoje  „Skaityti, tai sėdėti ant pasaulio stogo“ kolektyviniame mūsų gimnazijos pranešime buvo pristatyta knyga iš skaidraus ir spalvoto stiklo. Keturi banguoti knygos lapai vaizduoja jūrą, smėlėtą, nusėtą gintarais pakrantę, laisvai sklendžiantį paukštį, yra įrašytas tekstas apie gintarą. Darbą sukūrė Ia klasės mokinės Akvilė Kasparaitė ir Rimantė Bračaitė. Konferencija vyko Vilniaus Simono Daukanto gimnazijoje 2015 kovo 17 dieną.
stiklas_2

Sveikiname laureates

Šiaulių miesto moksleivių kūrybinių darbų „Spalvota svajonė“ konkurse mūsų gimnaziją atstovavo devynios I-II klasių moksleivės. Jos piešė, tapė svajones apie ateitį, būsimas keliones, profesiją, išreiškė apmaudą dėl neišsipildžiusių lūkesčių.
Erika Plekavičiūtė Im kl. ir Amanda Margytė IIm kl. tapo šio konkurso laureatėmis.
Sveikiname nugalėtojas!
Parodos katalogas

Laimingi skaičiai

Skaičiai yra glaudžiai susiję su mūsų gyvenimu. Mes tikime, kad jie gali tapti talismanu ir padėti įveikti įvairius likimo skirtus išbadymus, gali nešti sėkmę, pripažinimą, turtus.
Tuo sunku nepatikėti, jei skaičius ar keli nuolat kartojasi. Tai nutiko buvusiai abiturientei Agnei Laurinavičiūtei. Ją nuolat lydi skaičius „1“. 2014 metų dailės olimpiados miesto ture užėmė 1 vietą. Mokyklinį dailės egzaminą Agnė išlaikė 10-ukui, surinkusi maksimalų taškų skaičių — 100. Stojamąjį egzaminą į Dailės akademiją išlaikė gavusi 100 balų, priimta į kostiumo dizaino specialybę pirmu pageidavimu ir pirmuoju numeriu pagal stojamąjį balą. Nepamirškime, kad kaip ir visiems Dailės akademijoje, taip ir Agnei mokslo metai prasideda 10 mėnesio 1 dieną.
Tai malonūs sutapimai ir pasikartojimai, tačiau Agnės sėkmę nulėmė puikus laiko planavimas, nuolatinis ir sistemingas darbas, planingas tikslo siekimas.
Palinkėkime jai sėkmės.

Akimirka iš parodos atidarymo
Akimirka iš parodos atidarymo

Ekslibrisų konkurso nugalėtoja

Minint Lituanikos skrydžio 80-ąsias metines 2013 metų pabaigoje paskelbtas respublikinis ekslibrisų konkursas „Transatlantinis skrydis 1933-2013“. Lietuvos dailės ugdytojų draugija ir J. Vienožinskio menų fakultetas jau ketvirtus metus organizuoja panašaus pobūdžio konkursus, kuriuose kviečia dalyvauti mokyklos komandą — du mokinius ir mokytoją su savo sukurtais ekslibrisais. Šiame konkurse gimnaziją atstovavo trečiokė Laima-Dainora Valiūtė ir ketvirtokė Agnė Laurinavičiūtė. Vertinimo komisija Agnės darbą įvertino antrąja vieta, abi mokinės apdovanotos renginio katalogais, dalyvio pažymėjimais, o Agnė su keturiais draugais pakviesta aplankyti Aviacijos muziejų Kaune ir išbandyti virtualų skrydžio valdymą.
Dėkojame mokinėms už kruopštumą, kantrybę raižant ir spaudžiant linoraižinio technika sukurtus ekslibrisus.
ag1
ld
dokum00811
dokum0084

Sveikiname!

IV kl. mokinė Agnė Laurinavičiūtė dailės olimpiados miesto ture III-IV klasių grupėje užėmė I-ą vietą. Jos darbas „Nuo pat vaikystės“ atliktas keliomis technikomis susideda iš trijų dalių. Kiekvienoje iš dalių pasakojama Mažosios Lietuvos žmonių gyvenimas įvairiuose istorijos verpetuose, bet visuose matoma viena tema — senosios kartos santykis su jaunesniąja: perduodamos vertybės, kultūrinis ir istorinis palikimas, žinios, patirtis, gebėjimas išgyventi. Agnės triptikas atliktas ant estampinio popieriaus, sukurtas reljefas, piešinys atliktas tušu, panaudojant Ievos Simonaitytės tekstus. Visos dalys apjungiamos reljefiniu krikšto motyvu, naudojamos tradicinės Mažosios Lietuvos architektūros spalvos — tamsiai mėlyna ir sodri vyšnių.
1
2
3
4

Sveikiname laureatę

Šie 2014 metai skirti K. Donelaičio 300 gimimo metinėms pažymėti. Šia proga Vilniaus Žirmūnų gimnazija organizavo respublikinį integruotą dailės ir technologijų konkursą „Margas gyvenimo ratas“. Mūsų gimnazija konkursui pateikė tris dailės ir vieną technologijų darbus. Tai Monikos Pervazaitės akvarelė, Paulinos Valiulytės spalvotas piešinys, Godos Dainoros Butkutės gušu tapytas darbas ir Gabrielės Plekavičiūtės veltinis. Malonu pasidžiaugti, kad G. D. Butkutės kūrinėlis laimėjo II vietą.
Sveikiname Godą Dainorą ir linkime kūrybinės sėkmės.

Visą parodos katalogą galite pažiūrėti čia.

Aut. Goda Dainora Butkutė
Aut. Goda Dainora Butkutė
Konkurso rengėjų padėka
Konkurso rengėjų padėka

Respublikinis konkursas ir paroda

Šiais metais minėdami iškilaus švietėjo, istoriko ir tautinio atgimimo ideologo Simono Daukanto 220-ąsias gimimo metines atsigręžiame į jo nuveiktus darbus, gilinamės į kultūrinį, rašytinį palikimą. Šia proga mūsų gimnazija pakvietė Lietuvos moksleivius prisiminti , nagrinėti ir piešiniuose perteikti tai, kuo mums S. Daukantas yra reikšmingas, brangus, pažvelgti į svarbiausius jo kūrinius, veiklos aspektus, gyvenimo momentus ir meninėmis priemonėmis atvaizduoti. Į paskelbtą miniatiūrų konkursą „Iliustruoju ir improvizuoju Simoną Daukantą“ atsiliepė mokiniai iš įvairių Lietuvos vietų – nuo Mažeikių iki Marijampolės, nuo Tytuvėnų iki Kaišiadorių ir Vilniaus. Konkursui kūrinius pateikė virš 100 mokinių iš 13 įvairių ugdymo įstaigų. Miniatiūros sukurtos tapybos, piešimo, spausdintos grafikos technikomis, taip pat yra popierius karpinių ir pjaustinių. Kūriniuose atsispindi tokie S. Daukanto gyvenimo epizodai, kaip valstietiška prigimtis, sąsajos su mišku, mokslai Vilniuje, pažadas rašyti tik lietuviškai. Daugelyje miniatiūrų sutinkami S. Daukanto kūrinio „Būdas senovės lietuvių, kalnėnų ir žemaičių“ motyvai: galinga, fatališka gamta, darbštūs žmonės, lietuvių liaudies meno ir tautosakos motyvai. Mokinių kūrinių pavadinimai, tokie kaip „Biesas žmogų apgavęs nespravedlyvai, nieko negavo“, „Paskuoją naktį tos šventės degino tuos šėtrus ir linksmindamos per ugnį šokinėjo…“, „Geruose darbuose ir angelai padeda“, „Po malūno sparnais žemaitiškais rokavosi…“ byloja apie S. Daukanto kūrybos ir jo laikmečio pajautimą, tautinės savimonės puoselėjimą.
Konkurso dalyvių darbus dvejose 12-15 ir 16-18 metų grupėse vertino menininkai ir Šiaulių universiteto Menų fakulteto dėstytojai doc. Petras Rakštikas ir doc. Irena Ambrazienė. Jie akcentavo, kad daugelis mokinių darbų pasižymi kruopštumu, sudėtingu siužetu, personažų charakterių įvairove. Kiekvienoje amžiaus grupėje išrinkti trys geriausi darbai, kuriems skirtos 1-3 vietos ir po du darbus, kurių autoriams skirtos paskatinamos nominacijos. Laureatų diplomai ir padėkos išdalinti Marijampolės, Gruzdžių, Tytuvėnų. Mažeikių, Šiaulių mokiniams. Ypatingą prizą įsteigė konkurso rėmėjai parduotuvės Skizze kolektyvas, o parodos atidarymo dalyvius saldžiu prizu vaišino kepyklėlė Kavakuki.
Geriausių konkurso darbų paroda nuo lapkričio 28 iki gruodžio 15 dienos eksponuojama Šiaulių universiteto bibliotekoje.

2013-11-28_16-14-13_1000d_d_resize
2013-11-28_16-27-44_1000d_d_resize

2013-11-28_15-54-21_1000d_d_resize

Mūsų gimnazistės Dovilė Jurkutė ir Vilmantė Daugėlaitė apdovanotas konkurso padėkomis. Sveikiname ir dėkojame!