Biudžetinė įstaiga, kodas juridinių asmenų registre 190541864, S. Daukanto g. 71, LT-76230 Šiauliai
Tel./faks. (8 41) 52 35 61, el. p. info@daukantas.lt
2024-04-19 Penktadienis El. dienynas El. paštas Galerija Skelbimai
ES fondų logotipas
Meniu
Patyčių dėžutė
PPT informacija
Edukacinis Gidas
Mokykla lyderė
Pilietiškumo mokykla
Energy Smartmeter
SVEIKAS SAULĖS MIESTAS
Lions-Quest
Dofe
Erasmus+
Erasmus+
Dofe
Sveitakiada
Socialinių kompetencijų ugdymas – SKU
Tėvų linija
Tu ne vienas
ATVIROS EKOSISTEMOS ATSISKAITYMAMS NEGRYNAISIAIS PINIGAIS BENDROJO UGDYMO ĮSTAIGŲ VALGYKLOSE KŪRIMAS“ NR. 04-002-P-0001
Pamokų laikas
      1. 800 – 845
      2. 855 – 940
      3. 950 – 1035
      4. 1055 – 1140
      5. 1200 – 1245
      6. 1300 – 1345
      7. 1355 – 1440
      8. 1450 – 1535

Pamokų laikas trečiadieniais

      1. 800 – 845
      2. 855 – 940
      3. 950 – 1035
      4. 1055 – 1140
      5. 1200 – 1245
      Kl. valandėlė 1300 – 1330
      6. 1335 – 1420
      7. 1430 – 1515
      8. 1525 – 1610
Mintis
Жираф большой — ему видней!

В. Высоцкий

Mūsų partneriai

Šiaurės Lietuvos kolegija

Medelyno progimnazija

VilniusTech

Vinco Kudirkos progimnazija

Rėkyvos progimnazija

Salduvės progimnazija

Ragainės progimnazija

Jovaro progimnazija

Zoknių progimnazija

VU Šiaulių akademija

Steigėjai

Šiaulių miesto savivaldybė

Švietimo ir mokslo ministerija

Startavo „Alternatyvinio ugdymo“ projektas

Lietuvių kalbos mokytoja Angelė Bražaitė (2015-03-26 18:16:28)

Kovo 20 dieną Šiaulių Simono Daukanto gimnazijos aktų salėje susirinko pirmokai, jų mokytojai, tėveliai ir svečiai į neįprastą šventę – Nuodugniojo mokymo(-si) projekto startą. Gimnazijos direktorius V. Kantauskas pasveikino 12 savanorių iš pirmų gimnazijos klasių, kurie ryžosi dalyvauti trejus metus truksiančiame projekte. Projekto esmė yra nuosekliai, giliai ir įvairiais aspektais rinkti informaciją tema, kurią išsitraukia burtų keliu. Medžiagos ištraukta tema (pvz., povandeninis pasaulis, tyrinėjimai, reptilijos, virusai, pilys ir kt.) ieškos internete, įvairiuose leidiniuose, muziejuose, miesto bei šalies bibliotekose, universitetuose. Mokiniai kaups surinktą medžiagą aplankuose, jeigu norės, rinks pašto ženklų kolekciją, gamins maketus (pvz., pilių), kurs filmus, kuriuos pristatys gimnazijos bendruomenei įvairiuose renginiuose (pvz., „Daukanto naktyje“, klasių valandėlėse) ar net moksleivių konferencijose, konkursuose, tarptautiniuose projektuose.

Mokiniai nebus vertinami pažymiais, tačiau nuolat konsultuosis su mokytojais, tėveliais, universiteto dėstytojais, bibliotekų ar muziejų darbuotojais. Po pirmųjų savarankiško medžiagos viena tema kaupimo metų gimnazistai bus apdovanoti bronzos sertifikatu, po antrųjų – sidabro, po trečiųjų – aukso sertifikatais. Lietuvos edukologijos universiteto dėstytojai, kurie yra mūsų projekto partneriai, atliks nuodugniojo mokymo tyrimą, tobulins jo taikymo metodiką.

Direktoriaus pavaduotoja I. Riukienė renginyje trumpai papasakojo, kaip atsirado projektas. Paaiškėjo, kad JAV ir Kanados mokyklose visų pagrindinių disciplinų mokomasi nuodugniai. Į lietuvių kalbą išversta K. Egan knyga „Nuodugnusis mokymasis: paprasta naujovė, galinti keisti mokymą“ ir jos pristatymas viename seminare sudomino gimnazijos administraciją, todėl buvo pasiūlyta išbandyti naują metodiką pas mus. Kaip jau minėjau, mokymo(-si) esmė – nuodugniai viena tema žinoti daugiau už visus kitus ir tapti vienos srities ekspertais. Be to, įsigilinę į dalyką, mokiniai patirs mokymosi malonumą, įgis daugiau kompetencijų, patirs sėkmę ir galės tęsti dalyko studijas visą gyvenimą. Tai patvirtino ir salės ekrane užrašyti Helvecijaus žodžiai: „Nuostabai užtenka vienos minties, padaryti nuostabų dalyką reikia ilgų darbo metų“.

Taigi 12 savanorių išsitraukė vieną iš 15 galimų temų, ją visiems paskelbė ir perskaitė priesaiką, kuria pasižadėjo nenumesti šio darbo, bet domėtis, gilintis, ugdyti valią ir konsultuotis.    

Nuodugniojo mokymo(-osi) šventėje viešėjo ypatingas svečias – Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis. Jis atvyko ne tuščiomis rankomis: parodė keletą katalikiškų kalendorių, kuriuose talpinamos jo ekscelencijos fotografijos, darytos šventojoje žemėje – Jeruzalėje, įvairiose šalies bei užsienio bažnyčiose. Šiaulių vyskupas papasakojo, kad jau seniai pamėgo fotografiją – dar nuo jaunystės, kai tarnavo karo kapelionu. Garbusis svečias pasidžiaugė, kad jaunimas vėl galės tarnauti armijoje ir nedvejodamas stos ginti Tėvynę, jeigu to reikės. Šiame renginyje jo ekscelencija Dievo vardu palaimino ne tik 12 savanorių pirmokų, bet ir visus šventės dalyvius.

Projekto pristatyme dalyvavo 4e klasės mokinys Mantas Jonaitis, kuris nuo vaikystės domisi retais augalais: parsisiunčia įvairiausių sėklų internetu, keičiasi turimomis su kitais gėlininkais, augina citrinmedį, kavamedį, amorfofalą, kivį ir t.t. Paaiškėjo, kad po šešerių auginimo metų jo turimi amorfofalai pražydo, o augalo gumbai yra valgomi ir turi daug maistingų medžiagų. Gimnazistas papasakojo daug įdomių dalykų, pakvietė vieną savanorę į nedidelį eksperimentą.

Tą dieną susirinkusiuosius nudžiugino ir muzikinis debiutas – skambėjo violončelės muzika. Kuršėnų Meno mokyklos septintokė Kornelija Morkevičiūtė (violončelės mokytoja L. Bražaitė) atliko K. Sensanso „Gulbę“ bei A. Arutiuniano „Ekspromtą“, akomponavo koncertmeisterė D. Sreckienė. Gimnazijos mišrus choras bei merginų vokalinis ansamblis, vadovaujami mokytojos V. Ušinskienės,  sudainavo kūrinius „Dar ne vėlu“ ir „Viešpaties lelija“. Visai auditorijai sugiedojus gimnazijos himną „Graži paukščio giesmė“, šventė baigėsi pakiliu akordu.

© 2024 Šiaulių Simono Daukanto inžinerijos gimnazija