Biudžetinė įstaiga, kodas juridinių asmenų registre 190541864, S. Daukanto g. 71, LT-76230 Šiauliai
Tel./faks. (8 41) 52 35 61, el. p. info@daukantas.lt
2024-04-20 Šeštadienis El. dienynas El. paštas Galerija Skelbimai
ES fondų logotipas
Meniu
Patyčių dėžutė
PPT informacija
Edukacinis Gidas
Mokykla lyderė
Pilietiškumo mokykla
Energy Smartmeter
SVEIKAS SAULĖS MIESTAS
Lions-Quest
Dofe
Erasmus+
Erasmus+
Dofe
Sveitakiada
Socialinių kompetencijų ugdymas – SKU
Tėvų linija
Tu ne vienas
ATVIROS EKOSISTEMOS ATSISKAITYMAMS NEGRYNAISIAIS PINIGAIS BENDROJO UGDYMO ĮSTAIGŲ VALGYKLOSE KŪRIMAS“ NR. 04-002-P-0001
Pamokų laikas
      1. 800 – 845
      2. 855 – 940
      3. 950 – 1035
      4. 1055 – 1140
      5. 1200 – 1245
      6. 1300 – 1345
      7. 1355 – 1440
      8. 1450 – 1535

Pamokų laikas trečiadieniais

      1. 800 – 845
      2. 855 – 940
      3. 950 – 1035
      4. 1055 – 1140
      5. 1200 – 1245
      Kl. valandėlė 1300 – 1330
      6. 1335 – 1420
      7. 1430 – 1515
      8. 1525 – 1610
Mintis

Евгений Гришковец

Mūsų partneriai

Šiaurės Lietuvos kolegija

Medelyno progimnazija

VilniusTech

Vinco Kudirkos progimnazija

Rėkyvos progimnazija

Salduvės progimnazija

Ragainės progimnazija

Jovaro progimnazija

Zoknių progimnazija

VU Šiaulių akademija

Steigėjai

Šiaulių miesto savivaldybė

Švietimo ir mokslo ministerija

Kodėl skaityti – tai sėdėti ant pasaulio stogo?

II m kl. mokinė Sandra Šukytė (2014-04-08 11:24:00)

„Skaityti – tai maitinti sielą“, - šiais žodžiais buvo pradėta respublikinė Vilniaus Simono Daukanto gimnazijos lietuvių kalbos mokytojų ir skaityti mėgstančių mokinių suorganizuota konferencija „Skaityti – tai sėdėti ant pasaulio stogo!“. Jau penktus metus šis renginys sukviečia dalyvius ne tik iš sostinės, bet ir iš įvairiausių Lietuvos kampelių. Į konferenciją atvyko mokiniai net  iš 18 - os gimnazijų. Įdomiausia buvo tai, kad dalyvavo mokinių iš gimnazijų, kuriose mokoma ne lietuvių kalba (Vilniaus Vasilijaus Kačialovo bei J. I. Kraševskio gimnazijos).

Mūsų gimnazijos mokiniai konferencijoje – konkurse dalyvavo jau trečią kartą. Šiemet mūsų tikslas buvo pristatyti žymiausius šiuolaikinius Šiaulių krašto rašytojus. Projektą atliko net 13 mokinių: Saulius Valteris, Danielius Petronis, Vilmantė Daugėlaitė, Greta Škultinaitė, Dainora-Laima Valiūtė, Mindaugas Kaveckis, Erika Jocaitė, Sandra Šukytė, Goda Dainora Butkutė, Modestas Balzaris, Marius Gudauskas, Raimonda Zaveckyte, Eglė Stanevičiūtė – tarp jų buvo ir ir pirmuosius metus besimokančių mūsų gimnazijoje, ir ją jau bebaigiančių mokinių. Paskatinti lietuvių kalbos mokytojų (L. Narbutienės, G. Špukienės ir J. Stancelienės), pasiskirstėme darbus: iš pradžių pasirinkome kelis labiausiai su mūsų gimnazija susijusius rašytojus (tai J. Kulnys, Z. Sadauskaitė, M. Jurgelevičienė, A. Bražaitė), skaitėme jų kūrybą, po to piešėme - šio darbo ėmėsi Vilmantė Daugėlaitė, Greta Škultinaitė, Goda – Dainora Butkutė bei Angelė Dambrauskaitė, analizavome kūrinius - ši užduotis buvo skirta Modestui Balzariui ir Mariui Gudauskui, net interviu ėmėme (M. Kaveckis pakalbino A. Bražaitę). Kiekvienas mokinys perskaitytą kūrinį interpretavo labiausiai patinkamu būdu. Buvo sukurti net du Šiaulių krašto žemėlapiai: ketvirtokas Danielius Petronis, kuriam padėjo straipsnio autorė, sukūrė virtualų Šiaulių krašto žemėlapį 3D formatu, o Vilmantė Daugėlaitė ir Greta Škultinaitė nupiešė Šiaulių krašto žemėlapį, kurį puošė išskirtiniai architektūros paminklai, tokie kaip Šiaulių katedra, vadinama baltąja gulbe. Taip pat Erika Jocaitė ir Modestas Balzaris stengėsi kuo labiau sudominti klausytojus pristatydami pranešimą, o Saulius Valteris pagamino rankų darbo kraičio skrynią. Todėl ir pranešimą pavadinome „Iš kraičio skrynios“. Savo darbų įvairove mūsų projektas išsiskyrė iš visų, pristatytų konferencijoje. Jis iš tiesų buvo ir šiuolaikiškas (3D vaizdas), ir patraukiantis tuo, kuo Šiaulių kraštas garsėjo nuo senų senovės, – rankų darbo gaminiais, dailės darbais.

Per renginį klausėmės įvairiausio pobūdžio pranešimų. Vieni iš jų buvo kūrybiniai darbai, kiti – labiau moksliniai. Kadangi dabar yra K. Donelaičio jubiliejiniai metai, nekeista, kad nemažai pranešimų buvo susiję su šio žymaus XVIII a. poeto, grožinės lietuvių literatūros pradininko biografija bei kūryba. Renginio dalyviai ne tik puikiai analizavo tokių žinomų kūrėjų kaip V. Mykolaitis – Putinas, I. Simonaitytė, R. Šepetys kūrybą, bet ir demonstravo filmą, pagrįstą literatūros žiniomis (R. Stanilko, D Dravnel, K. Makovska sukūrė filmą „Ekspresionistinis žvilgsnis į miestą“). Labai įdomus ir pamokantis buvo A. Paksinos pranešimas „Kodėl verta skaityti?”, kuriame pagrindžiant naujausiais mokslo duomenimis buvo įrodytas pozityvus skaitymo poveikis žmogui. Labai sužavėjo ir V. Pančenko pranešimas „Ką apie mus byloja raštas?”, kuriame mokinė kalbėjo apie nertas mandalas, leidžiančias vizualiai pateikti ne tik savitą sampratą apie pasaulį, bet ir atspindėti mintis bei jausmus, įkvėptus Maironio eilėraščio „Pavasaris“.

Kadangi buvo gausu labai įdomių pranešimų, tai ir dovanų organizatoriai bei rėmėjai nepagailėjo – kiekvienos mokyklos atstovams buvo įteiktos dovanėlės, o labiausiai išsiskiriantys pranešimai pelnė vietas ir jų kūrėjai gavo dar daugiau dovanų. Nuoširdžios mūsų gimnazijos mokinių pastangos buvo atlygintos:  konferencijoje – konkurse pelnėme trečiąją vietą už meilę gimtajam kraštui.

Manau, tokie renginiai ne tik skatina mokinius skaityti, bet ir ugdo dvasines vertybes – toleranciją kitataučiams, pagarbą, draugiškumą, kūrybiškumą. Tai patvirtina ir konferencijos pabaigoje nuskambėję žodžiai: „Mokytojai duoda kopėčias ant stogo lipti, kur vietos pakanka visiems pažvelgti į pasaulį iš aukščiau“.











© 2024 Šiaulių Simono Daukanto inžinerijos gimnazija